jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۸۲۸۲   ۱۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۷:۵۰

فرزند پروری آرامش می خواهد و نه ترس

فرزند پروری موثر،آرامش خیال والدین

پرورش کودک مسئولیتی بسیار مهم و در عین حال مشکل، توان فرسا و هیجان انگیز است. همانطور که فرزندتان رشد می کند. چاره ای ندارید که احساسات مختلف را تجربه کنید این احساس ها امیخته ای از احساس لذت و ترس و تردید است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مرکز مشاوره کودک و نوجوان یاسان ، آیا وقتی کودکم گریه می کند باید او را در آغوش بگیرم؟
چگونه می توانم کودکم را از شیر بگیرم؟
آیا همیشه مجبورم منطقی رفتار کنم؟
کودکم پرخاشگر شده و اطرافیان را کتک میزند من باید چه عکس العملی نشان دهم؟
کودکم مرتبا در مورد غذا و نحوه ی غذا خوردن بهانه گیری می کند و نهایت آن را نمی خورد چه کاری باید انجام دهم ؟
چگونه باید فرزندم را به درس خواندن ترغیب کنم؟ 
میزان استفاده فرزندم از بازی های کامپیوتری را چگونه مدیریت کنم؟

فرزند پروری موثر،آرامش خیال والدین
پرورش کودک مسئولیتی بسیار مهم و در عین حال مشکل، توان فرسا و هیجان انگیز است. همانطور که فرزندتان رشد می کند. چاره ای ندارید که احساسات مختلف را تجربه کنید این احساس ها امیخته ای از احساس لذت و ترس و تردید است. 


اغلب سوال های والدین ممکن است طیفی از پرسش های معمولی ( درباره ی غذا خوردن، خوابیدن، و...) تا پیچیده ( درباره‌ی  تشخیص آموزش درست و غلط، رقابت های خواهر و برادری، کنار آمدن با مسئله طلاق) باشد. طرح فرزند پروری موثر به پرسش هایی پاسخ می دهد که بسیاری از والدین طی چندین سال کار ما به عنوان روانشناسان کودک و نوجوانان در زمینه ی رشد کودک پرسیده اند. و گرفتن راه حل برای بسیاری از مشکلات کوچکی که بعدها احتمال دارد زمینه ساز اختلالات بزرگ تر شود.


شرکت در طرح فرزند پروری موثر تا حد زیادی به شما آرامش خاطره مضاعفی می دهد.همچنان که با تجربه‌های واقعی و مراحل قابل پیش بینی رشد آشنا می شوید و می فهمید بسیاری از رفتارهای کودک کاملا طبیعی است. مراحل تکامل کودک را کاملا درک کرده و در مورد آن اموزش می بیند که چگونه بهتر و موثرتر رفتار کنید و جلوی مشکلات احتمالی را بگیرید. تمام دغدغه‌های شما به عنوان والدین بررسی شده  و به دلیل ارزیابی دقیق دوره ای از کودک  شناخت ما از فرزند شما تقریبا کامل خواهد بود ومی‌توانیم به شما راهکارهای متناسب با کودک و خانواده بدهیم.  ما با شما در تمام مراحل رشد فرزندتان از دوره بارداری تا بلوغ همراه هستیم. و برای هدف مشترکمان یعنی پرورش کودکان سالم و توانمندتر که بتوانند در تمامی زمینه‌ها استعدادهایش را به مرحله ی ظهور برساند تلاش می کنیم. 


 علاوه بر این شرکت در این دوره‌ها شما را تشویق می کند وقت بیشتری با کودک خود بگذرانید، به او احترام بگذارید، به حرفهایش گوش کنید، محدودیت‌هایی برایش قائل شوید و به طور مقتدارنه فرزند پروری کنید. او در هر مرحله ای از رشد که باشد می تواند از عشق و نقش فعالانه ی شما در زندگی اش نفع ببرد. حتی اگر دیگران سهم بیشتری از مراقبت از او را دارند، اما مسئولیت پرورش و تربیت او حقیقتا با شما خواهد بود. 


آموزش مهارت های فرزند پروری و پاسخ دادن به پرسش‌های شما در مورد فرزندتان برای ما اهمیت دارد. زیرا شما می خواهید آنچه که در توان دارید به نحو احسن به کار گیرید. و از آنجایی که رفتارها و برخوردهای روزانه¬ی شما می تواند شخصیت و رفتار فرزندتان را به سوی روش های مثبت هدایت کند، وظیفه چالش بر انگیز محسوب می‌شود این وظیفه به عشق از خود گذشتگی، اختصاص دادن وقت و توجه زیاد نیاز دارد و شما در این مورد استحقاق هر گونه کمک و تشویقی را دارید. روانشناسان ما آشفتگی های طبیعی و شک ها و تردید های شما را در نظر می گیرند و با راهنمای و دادن مشاوره، به شما آرامش و اطمینان خاطر می-بخشند و همین موضوع سبب میشود. پرورش کودک برایتان ساده تر، موفقیت آمیز تر و لذت بخش تر گردد. در نتیجه می توانید فرزندانی شادتر و موفق تر پرورش دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر