jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۷۷۱۹۸ ۰۵ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۶

یکی از سبریجات بسیار مفید کاهو می باشد که اغلب برای تهیه سالاد از آن استفاده می نمایند اما گاهی کاهوهای خریداری شده به سرعت کهنه و پلاسیده می شوند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از Niksalehi ، اگر در یخچال شما نیر کاهو پلاسیده وجود دارد جالب است بدانید میتوان با ترفندهایی کاهو را تازه و ترد نمود .

کاهو پلاسیده

رای از بین بردن پلاسیدگی کاهو و کرفس اگر کمی آبلیمو در آب سرد ریخته، بعد کاهو و کرفس رو در اون خیس کنید و چند ساعت در یخچال بذارید, پلاسیدگی اونا از بین میره!

 چند ترفند برای تازه نگه داشتن کاهو در یخچال را بدانید

کاهو یکی از سبزیجات پرطرفدار در سفره‌های ایرانی است؛ با این حال حتما شما هم زرد، پژمرده شدن یا آب آوردن برگ‌های کاهو بعد از شسته شدن را تجربه کرده‌اید. کاهوی زرد و پژمرده، گزینه مناسبی برای تهیه انواع سالادها و دورچین غذاها نیست. علاوه بر ظاهر کاهو، رطوبت یخچال و یا دمای نامناسب، سبب فاسد شدن کاهو در مدت کوتاه‌تری می‌شود. پس اگر سلامتی و ظاهر میز شام برای‌تان اهمیت دارد، کمی زمان بگذارید و با مطالعه این مطلب ، کاهو را برای مدت بیشتری تازه نگهداری کنید.

یکی از مواردی که سبب پژمردگی زودهنگام کاهو در یخچال می‌شود، رطوبت است. پس بهتر است پیش از بسته‌بندی کاهو و نگهداری آن در یخچال از خشک شدن کامل برگ‌های آن اطمینان پیدا کنید.

برای این کار، بدون آنکه مجبور باشید مدت زیادی کاهو را در فضای بیرون از یخچال نگه دارید، می‌توانید چند ساعت آن را در کیسه‌های پلاستیکی معروف به زیپ‌کیپ در یخچال نگهداری کنید، بدون آنکه در آن را بسته باشید.

تازه و ترد کردن کاهوی پلاسیده در کمتر از یک دقیقه!

کاهو

ترد کردن کاهو

شیوه بهتر این است که پس از شستن کاهو و بعد از اینکه آب آن‌ها گرفته شد، کاهو را در یک دستمال حوله‌ای خشک بپیچید. بعد آن را در کیسه پلاستیکی بگذارید. با این شیوه طراوت و تردی کاهو برای مدت زمان بیشتری حفظ خواهد شد. راه دیگر، این است که تا پیش از فرارسیدن زمان مصرف کاهو، از شستن آن اجتناب کنید. اما بازهم بهتر است کاهو را در کیسه پلاستیکی معمولی که خریداری کرده‌اید، در یخچال نگذارید.

همچنین بخوانید :  فوت وفن های برای پخت دیزی لذیذ

بلکه بعد از پیچیدن آن در دستمال حوله‌ای، آن را در کیسه‌های زیپ‌کیپ بگذارید و در آن را کاملا ببندید. با این شیوه می‌توانید چهار تا پنج روز، کاهوی شسته نشده را در یخچال نگهداری کنید.

یکی دیگر از مواردی که سبب از بین رفتن تازگی کاهو می‌شود، دمای بیش از حد سرد یا بیش از حد گرم یخچال است. یخ زدن برگ‌های کاهو، می‌تواند ظرف چند ساعت، کاهوی تازه شما را به کاهوی زرد و غیرقابل خوردن تبدیل کند. پس بهتر است چه کاهو را شسته باشید و چه نشسته در یخچال قرار داده باشید، آن را در قسمت‌های میانی یخچال یا کشوهای مخصوص میوه نگهداری کنید و از قراردادن آن در بخش‌های بالایی یخچال، که معمولا برای نوشیدنی‌ها در نظر گرفته شده است، خودداری کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر