jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۷۶۶۹۱ ۰۱ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۴۹

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایران ناز، برای پاک کردن لکه آب هویج می‌توانید از آب لیمو و سرکه و سپس محلول مایع لباسشویی و آب استفاده کنید.

 

مراحل پاک کردن لکه آب هویج از روی لباس‌

لکه آب هویج روی لباس را  به آبلیمو یا سرکه آغشته کنید و اجازه دهید ۵ دقیقه باقی بماند شما میتوانید در این مدت یک قلو یا مسواک روی لکه به آرامی بکشید.

 

اگرهنوز لکه باقی مانده است، آن را به پاک‌کننده لکه‌ بر پایه آنزیم، آغشته کرده و بگذارید ۱۵ دقیقه روی آن بماندو در انتها لباس را کاملا شستشو دهید.

 

در صورت پایداری لکه، از سفیدکننده‌ای مانند پراکسیدهیدروژن یا سفیدکننده حاوی کلر استفاده کنید.این محصولات سفیدکننده خیلی زود لکه را پاک می‌کنند و بهتر است بعد از گذشت کمتر از یک دقیقه لباس را بشویید.

 

بهترین راه برای پاک کردن لکه آب هویج

 

مراحل پاک کردن لکه آب هویج از روی فرش

ابتدا  با استفاده از یک حوله نخی سفید، تا جایی که امکان دارد آب هویج را از روی فرش پاک کنید و محلولی از ترکیب “۱ قاشق چای خوری مایع ظرفشویی + ۱ فنجان آب” درست کنید.

 

با استفاده از یک حوله سفید تمیز، محلول را بر لکه هویج روی فرش اعمال کنید. از بافت بیرونی فرش شروع کرده و  به لایه‌های داخلی نیز نفوذ کنید و آن را آغشته به این محلول کنید. پس از پاک شدن کامل، همان قسمت فرش را با مقداری آب، آبکشی کنید.

 

اگر با وجود مراحل بالا هنوز لکه آب هویج باقی مانده، شما می‌توانید آن را با محلول آب‌ اکسیژنه ۳ درصد پاک کنید؛ اما ابتدا آن را در بخش کوچکی از گوشه فرش امتحان کرده و بگذارید خشک شود. اگر تغییر رنگی روی فرش مشاهده نکردید، می‌توانید لکه آب هویج را با آب‌ اکسیژنه پاک کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر