jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۵۹۴۸   ۲۳ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۱:۰۱

دو شرکت دارویی آمریکایی و آلمانی آماده هستند تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ تعداد ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن توسعه داده خود علیه کووید 19 را عرضه کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، شرکت‌های دارویی «Pfizer» و «BioNTech» به سازمان غذا و داروی آمریکا پیشنهادی مبنی بر آزمایش واکسن کرونای خود به ۴۴ هزار داوطلب ارائه کرده‌اند.

این دو شرکت روز شنبه به «اف‌دی‌ای» پیشنهاد دادند تا فاز سوم آزمایش واکسن کووید ۱۹ خود را به حدود ۴۴۰۰۰ شرکت کننده گسترش دهند تا با تنوع جمعیت واکسن مذکور را به طور دقیق‌تری مورد بررسی قرار دهند.

رقم هدف اولیه این آزمایش ۳۰ هزار شرکت کننده بود؛ شرکت‌ها در بیانیه مشترکی اعلام کردند انتظار دارند تا هفته آینده شمار داوطلبان با افزایش ۱۴ هزار نفری به ۴۴ هزار نفر برسد.

این توسعه پیشنهادی همچنین به شرکت‌ها امکان می‌دهد افراد ۱۶ ساله و افراد مبتلا به بیماری مزمن، اچ آی وی، هپاتیت C و هپاتیت B را ثبت نام کنند.

تولیدکنندگان دارو برای تولید یک واکسن ایمن و موثر که در ماه ژوئیه متعهد شده‌اند باید اطمینان حاصل کنند که آزمایشات بالینی بزرگتر آنها شامل مجموعه‌های مختلفی از داوطلبان خواهد بود.

جان یانگ، مدیر ارشد بازرگانی «Pfizer» در جلسات دادرسی کنگره آمریکا در ماه ژوئیه گفت: «تنوع در آزمایشات بالینی برای Pfizer در اولویت است و با توجه به اینکه کووید ۱۹ به طور متناسب بر جوامع رنگی در ایالات متحده تأثیر گذاشت این تنوع در جمعیت بسیار مهم است».

اگر این مطالعه موفقیت آمیز باشد، شرکت‌ها می‌توانند اوایل ماه اکتبر تأییدیه واکسن مذکور را دریافت کنند و آن را در مسیر تأمین حداکثر ۱۰۰ میلیون دوز تا پایان سال ۲۰۲۰ و ۱.۳ میلیارد تا پایان سال ۲۰۲۱ قرار دهند.

این شرکت‌ها در بیانیه مشترک روز شنبه افزودند: همانطور که قبلاً گفته شد، «براساس نرخ آلودگی فعلی، شرکت‌ها همچنان انتظار دارند که احتمالاً تا پایان ماه اکتبر قرائت قطعی در مورد اثر بخشی واکسن انجام شود».

این واکسن تجربی نوید یک کاندیدای خوب را در کاهش سرعت و احتمالاً معکوس کردن پیشرفت سریع این بیماری تنفسی داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها