jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۵۹۴۸ ۲۳ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۱:۰۱

دو شرکت دارویی آمریکایی و آلمانی آماده هستند تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ تعداد ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن توسعه داده خود علیه کووید 19 را عرضه کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، شرکت‌های دارویی «Pfizer» و «BioNTech» به سازمان غذا و داروی آمریکا پیشنهادی مبنی بر آزمایش واکسن کرونای خود به ۴۴ هزار داوطلب ارائه کرده‌اند.

این دو شرکت روز شنبه به «اف‌دی‌ای» پیشنهاد دادند تا فاز سوم آزمایش واکسن کووید ۱۹ خود را به حدود ۴۴۰۰۰ شرکت کننده گسترش دهند تا با تنوع جمعیت واکسن مذکور را به طور دقیق‌تری مورد بررسی قرار دهند.

رقم هدف اولیه این آزمایش ۳۰ هزار شرکت کننده بود؛ شرکت‌ها در بیانیه مشترکی اعلام کردند انتظار دارند تا هفته آینده شمار داوطلبان با افزایش ۱۴ هزار نفری به ۴۴ هزار نفر برسد.

این توسعه پیشنهادی همچنین به شرکت‌ها امکان می‌دهد افراد ۱۶ ساله و افراد مبتلا به بیماری مزمن، اچ آی وی، هپاتیت C و هپاتیت B را ثبت نام کنند.

تولیدکنندگان دارو برای تولید یک واکسن ایمن و موثر که در ماه ژوئیه متعهد شده‌اند باید اطمینان حاصل کنند که آزمایشات بالینی بزرگتر آنها شامل مجموعه‌های مختلفی از داوطلبان خواهد بود.

جان یانگ، مدیر ارشد بازرگانی «Pfizer» در جلسات دادرسی کنگره آمریکا در ماه ژوئیه گفت: «تنوع در آزمایشات بالینی برای Pfizer در اولویت است و با توجه به اینکه کووید ۱۹ به طور متناسب بر جوامع رنگی در ایالات متحده تأثیر گذاشت این تنوع در جمعیت بسیار مهم است».

اگر این مطالعه موفقیت آمیز باشد، شرکت‌ها می‌توانند اوایل ماه اکتبر تأییدیه واکسن مذکور را دریافت کنند و آن را در مسیر تأمین حداکثر ۱۰۰ میلیون دوز تا پایان سال ۲۰۲۰ و ۱.۳ میلیارد تا پایان سال ۲۰۲۱ قرار دهند.

این شرکت‌ها در بیانیه مشترک روز شنبه افزودند: همانطور که قبلاً گفته شد، «براساس نرخ آلودگی فعلی، شرکت‌ها همچنان انتظار دارند که احتمالاً تا پایان ماه اکتبر قرائت قطعی در مورد اثر بخشی واکسن انجام شود».

این واکسن تجربی نوید یک کاندیدای خوب را در کاهش سرعت و احتمالاً معکوس کردن پیشرفت سریع این بیماری تنفسی داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر