jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۵۵۶۸ ۱۸ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۰۱

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد؛

واکسن کرونای چین در حد انتظار نیست

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد نامزد واکسن ویروس کرونای چین که توسط شرکت دارویی «سینوواک» توسعه یافته در افراد مسن کمی ضعیف‌تر عمل می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد نامزد واکسن ویروس کرونای چین که توسط شرکت دارویی «Sinovac» توسعه یافته در افراد مسن کمی ضعیف‌تر عمل می‌کند و نمی‌تواند ایمنی لازم را در این افراد ایجاد کند.

شرکت داروسازی چینی «سینوواک» روز گذشته گفت، به نظر می‌رسد نامزد واکسن کروناویروس آن برای افراد مسن ایمن نیست، طبق نتایج اولیه آزمایش‌ها پاسخ‌های ایمنی ناشی از واکسن در بزرگترها و افراد مسن ضعیف بوده است.

مقامات بهداشتی نگران این موضوع بوده‌اند که آیا واکسن‌های آزمایشی می‌توانند از افراد مسن که سیستم ایمنی بدن آنها واکنش کمتری نسبت به واکسن‌ها نشان می‌دهند، در برابر ویروسی که منجر به مرگ نزدیک به 890 هزار نفر در سراسر جهان شده است محافظت کنند یا خیر.

لیو پیچنگ، ​​نماینده سینوواک به رویترز گفت: واکسن کرونای این شرکت در آزمایشات فاز ۱ و فاز ۲ که در ماه مه با حضور ۴۲۱ شرکت کننده حداقل ۶۰ ساله انجام شد، عوارض جانبی جدی ایجاد نکرده اما نتوانسته ایمنی لازم را فراهم کند.

چهار مورد از هشت واکسن جهان برای مبارزه با ویروس کرونا که در مرحله سوم آزمایشات هستند، مربوط به چین است.

واکسن کرونای شرکت سینوواک که در مرحله آخر آزمایشات انسانی در برزیل و اندونزی است قرار است ارزیابی کند که آیا تزریق آن به افراد به اندازه کافی موثر و بی خطر است یا خیر؛ همچنین این واکسن چندی پیش برای به دست آوردن تأییدیه‌های قانونی برای استفاده انبوه، به ده‌ها هزار نفر از جمله حدود ۹۰ درصد از کارمندان سینوواک تزریق شده است و خانواده‌های آنها، به عنوان بخشی از طرح تلقیح اضطراری چین برای محافظت از افرادی که در معرض خطر عفونت هستند در شرایط آزمایش ایمنی واکسن قرار گرفتند.

شرکت زیست‌فناوری سینوواک برای آماده سازی تولید بالقوه و انبوه واکسن کرونا یک کارخانه به متراژ ۲۰ هزار متر مربع احداث کرده و این درحالیست که واکسن این شرکت چینی نتوانسته در حد انتظار ایمنی لازم را درافراد مسن ایجاد کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر