jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۵۱۷۸ ۱۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۰:۲۴

در گزارش زیر به محبوب‌ترین رنگ‌هایی که افراد از آنها در پوشش خود استفاده می‌کنند خواهیم پرداخت و می‌خواهیم ببینیم هر یک چه معنایی دارند.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، محققان حوزه‌ روانشناسی با تحقیق بر روی رنگ‌ها پی برده اند برخی از آن‌ها می‌توانند به ما کمک کنند بعضی جنبه‌های شخصیت خود را برجسته کنیم.

البته هیچ قاعده‌ کلی‌ای در این خصوص وجود ندارد، چون در هر فرهنگی درک متفاوتی از رنگ‌ها وجود دارد، اما حقیقت آن است که شما می‌توانید پوشش خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که با آن پیام مشخصی را برسانید. لباس‌های شما می‌توانند پیام‌های ظریف، اما واضحی را انتقال دهند.

در ادامه به محبوب‌ترین رنگ‌هایی که افراد از آن‌ها در پوشش خود استفاده می‌کنند خواهیم پرداخت و می‌خواهیم ببینیم هر یک چه معنایی دارند.

آبی: آرامش

رنگ آبی اثری آرامش بخش دارد. به گفته‌ مشاوران مد و فشن، توصیه می‌شود در مصاحبه‌های کاری خود لباسی به رنگ آبی به تن کنید، چون این رنگ نماد وفاداری است. اینطور که گفته می‌شود به همین دلیل است که در برخی کشور‌ها یونیفورم نیرو‌های پلیس به رنگ آبی است.

زرد: خلاقیت

از منظر روانشناختی، زرد رنگ قدرتمندی است. این رنگ با احساسات، خلاقیت و اعتماد به نفس بالا مرتبط است. رنگ زرد هیجان، انگیزش و روحیه‌ی خوب را تداعی می‌کند.

صورتی: معصومیت

طیف‌های تیره‌تر صورتی می‌تواند حس‌هایی تداعی گر خوشی و هیجان ایجاد کند. طیف‌های کمرنگ‌تر صورتی را بیشتر به کسب آرامش و حتی فقدان انرژی ربط می‌دهند. در بسیاری از فرهنگ‌ها صورتی را رنگی زنانه می‌دانند، که در موقعیت‌های کاری توصیه می‌شود در حد تعادل از آن استفاده شود. برخی پیام‌های مهم این رنگ عبارتند از معصومیت، عشق، فداکاری و بخشندگی.

سفید: پاکی

در بسیاری از فرهنگ‌ها سفید را رنگ کامل و بی نقص بودن می‌دانند. این رنگ نور، تازگی، پاکی، آرامش، خلوص، خوبی و معصومیت را تداعی می‌کند. رنگ سفید معنای ضمنی مثبتی هم دارد.

سبز: طراوت

رنگ سبز بی شک طبیعت را تداعی می‌کند و آن را از نظر احساسی هم رنگی آرامش بخش می‌دانند. این رنگ حسی از طراوت، هماهنگی و تعادل ایجاد می‌کند.

قرمز: شور و حرارت

رنگ قرمز نه تنها تداعی گر حرارت، قدرت، شور و نشاط و عشق، بلکه تداعی گر خطر، پرخاشگری و نفرت هم هست. این رنگ در پوشش حسی از برونگرایی، قدرت و حرارت می‌دهد.

سرخابی: خوشی

سرخابی یک رنگ برجسته است که بیانگر انرژی، حرارت و خوشی است. سرخابی را رنگی جسورانه و با دنیای هنر مرتبط می‌دانند. به طور کلی توصیه می‌شود از این رنگ در فعالیت‌هایی استفاده کنید که به انرژی نیاز دارند مثل تمرینات ایروبیک و قدرتی در باشگاه.

بنفش: پختگی

بنفش را رنگی سلطنتی می‌دانند. این رنگ تجمل، ثروت و پختگی را تداعی می‌کند. این رنگ تا مدت‌ها سخت گیر می‌آمد، به همین دلیل از آن در لباس‌های افراد دارای امتیاز استفاده می‌کردند.

نارنجی: استقلال

رنگ نارنجی را با استقلال، خودجوشی و نظم مرتبط می‌دانند. این رنگ می‌تواند بیانگر اراده‌ی قوی و رقابت جویی هم باشد.

قهوه ای: ثبات

این رنگ که در طبیعت به راحتی یافت می‌شود اعتبار و ثبات را می‌رساند. قهوه‌ای رنگ بسیار خوبی هم برای انتقال اطلاعات جدید یا دشوار است، چون گفته می‌شود جوی خنثی برای گفتگو ایجاد می‌کند.

خاکستری: بی طرفی

رنگ خاکستری نمادی از بی طرفی و پختگی است. خاکستری بعد از رنگ آبی پر استفاده‌ترین رنگ در مصاحبه‌های کاری است. این رنگ حسی از اقتدار را به گونه‌ای ملایم‌تر از رنگ سیاه تداعی می‌کند.

سیاه: آراستگی

رنگ سیاه را هم طراحان مد و فشن دوست دارند هم جوان ها. این رنگ تیره انسجام و آراستگی را تداعی می‌کند. رنگ سیاه نشانگر قدرت است، اما می‌تواند حسی از خشونت یا محصور شدن را هم برساند. توصیه می‌شود هنگام شرکت در مصاحبه‌های کاری هر دو بعد این رنگ را در نظر داشته باشید تا حتماً بتوانید پیام مناسب را برسانید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر