jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۳۸۲ ۰۳ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۹:۴۰

دکتر نمکی در سلام صبح بخیر رادیو ایران:

پیک بیماری کرونا و آنفولانزا در پاییز

وزیر بهداشت گفت: پیش بینی ما این است که در پاییز پیک کرونا و آنفولانزا را با هم داشته باشیم.

پیک بیماری کرونا و آنفولانزا در پاییز

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از روابط عمومی رادیو ایران، سعید نمکی وزیر بهداشت در گفت و گو با برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران اظهار کرد: در زمینه ساخت واکسن کرونا همکاران ما دستاوردهای خوبی داشته اند البته این واکسن در جهان مقوله ای است که موارد مبهم آن مانده است.

او ادامه داد: حدود 400 مورد واکسن معرفی شده البته ما به غیر از آن از با واکسن سازان مشهور جهان مکاتباتی هم داشتیم.

نمکی بیان کرد: در پیک دوم کرونا مردم و همکاران واقعا همکاری کردند و در بسیاری از استان ها وضعیت بهتری داریم. انشالله در این ماه محرم هم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وزیر بهداشت گفت: استان مازنداران در بدترین شرایط به سر می برد و تردید نداریم که مسافرت موجب تشدید این بیماری می شود.

نمکی بیان کرد: بدون مصوبات ستادملی کرونا کسی حق تصمیم گیری ندارد اقای مونسان هم نگران اقتصاد گردشگری هستند و طبیعتا این سفرها در شیوع بیماری کرونا تاثیر دارد.

وزیر بهداشت یادآور شد: ما در تمام کشورها می بینیم که در بعضی مناطق رفت و آمدها محدود شده اما مشهد و مازندران متاسفانه سفر بسیار زیاد است؛ توصیه ما این است که مردم به مسافرت نروند و نقاط قرمز را بشناسند.

نمکی اظهار کرد: پیش بینی ما این است که در پاییز پیک کرونا و آنفولانزا را با هم داشته باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر