jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۷۴۱۶۸ ۰۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۰

شرکت اپل پس از انتشار قابلیت جدید تلگرام در تائید و انتشار آن در فروشگاه نرم افزاری خود در اندروید عقب ماند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، امن‌ترین روش برقراری ارتباط با افراد از طریق تلفن، چت تصویری و ارسال پیام است. اگر پلتفرمی که کاربر برای برقراری ارتباط تصویری استفاده می‌کند رمزگذاری شده باشد، دیگر تاریخچه تماس به دست هکر‌ها و سایر عوامل جاسوسی نمی‌افتد. مدتی پیش برنامه Zoom موفق شد در زمان بسیار کوتاهی کاربرانش را چند برابر کند اما مسئله امنیت و مشکلاتی که برای کاربران این نرم افزار پیش آمد باعث شد افراد کمتری به این برنامه اعتماد کنند.

یکی از خبرگزاری‌های فناوری اعلام کرد که پیام‌رسان تلگرام هفته گذشته نسخه دوم آزمایشی قابلیت تماس تصویری خود را برای کاربران اندرویدی فعال کرد. نسخه اندرویدی این قابلیت در حالت آلفا قرار دارد، اما کسانی که از سیستم عامل آی او اس استفاده می‌کنند شانسی برای امتحان کردن این نسخه ندارند و باید به نسخه بتا اکتفا کنند.

کاربران اندرویدی پیش از همه از ویژگی چت تصویری رمزگذاری شده تلگرام استفاده می‌کنند که نسبت به نسخه بتای آن امنیت بالاتری دارد؛ این در صورتی است که پیام‌رسان تلگرام بروزرسانی خود را ابتدا برای فروشگاه اپل ارسال کرده بود. متاسفانه اپل نتوانست این نرم افزار را پیش از گوگل تائید کند، انتظار می‌رود تلگرام آی او اس نیز به زودی از این قابلیت استفاده کند.

محدودیت تماس تصویری تگرام در مقابل واتساپ
تماس تصویری تلگرام برخلاف واتساپ که تا هشت نفر را نیز پشتیبانی می‌کند، اکنون تنها تک به تک انجام می‌شود؛ البته در آینده‌ای نه چندان دور چت تصویری گروهی نیز به این نرم افزار اضافه خواهد شد. همچنین قابلیت چت تصویری این پیام‌رسان می‌تواند رمزنگاری شدن ویدئو را از طریق چهار ایموجی که در صفحه نشان داده شده است، تائید کند. در بازه‌ای از زمان قرار داریم که تقریبا همه کاربران فضای مجازی به تماس تصویری نیازی دارند در نتیجه انتظار می‌رود این قابلیت هر چه سریع‌تر بهبود یابد و پیشرفت کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر