jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۲۳۴۰   ۰۶ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۷

یک مهندس سابق اپل، طرح جدیدی برای افزایش کارآیی ماسک‌ها ارائه داده است که می‌تواند ایمنی در برابر کروناویروس را افزایش دهد.

یکی از مهندسان سابق اپل، طرح جدیدی ارائه داده است تا کارآیی ماسک‌های جراحی را افزایش دهد و ایمنی آنها را برای مقابله با کووید- ۱۹ بالا ببرد.

از آنجا که در دوره شیوع کروناویروس، با کمبود ماسک‌های "N۹۵" رو به رو هستیم و ساخت این ماسک‌ها نیز کار دشواری است، بسیاری از افراد سعی می‌کنند ماسک‌های جراحی را به کار ببرند اما مشکل ماسک‌های جراحی این است که به طور کامل روی صورت محکم نمی‌شوند و کاربر را در خطر تماس با کروناویروس قرار می‌دهند.

طرح مهندس سابق اپل، وسیله ای است که مانند یک قاب، اطراف صورت و روی ماسک قرار می‌گیرد و ماسک را روی صورت محکم نگه می‌دارد تا همه راه‌های نفوذ بسته شوند و امکان ورود ویروس برقرار نشود.


طرح اپل برای افزایش ایمنی ماسک‌ها

این ابزار، فشار زیادی را به صورت کاربر وارد نمی‌کند و استفاده از آن آزاردهنده نیست. بدین ترتیب، کاربر می‌تواند چندین ساعت در روز، از این بست استفاده کند و احساس بدی نداشته باشد.

از آنجا که اندازه بینی همه افراد، یکسان نیست، این ابزار در اندازه کوچک، متوسط و بزرگ عرضه شده است.

جنس این وسیله، نوعی سیلیکون است که مورد تایید "سازمان غذا و دارو" (FDA) قرار دارد و برای پوست مضر نیست. به علاوه این سیلیکون، قابل بازیافت است و مشکلی برای طبیعت ایجاد نمی‌کند.

طراحی این بست به گونه‌ای است که کاربران با داشتن ماسک می‌توانند به راحتی از عینک هم استفاده کنند؛ در نتیجه کاربرانی که عینک می‌زنند، مشکلی نخواهند داشت./ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها