jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۲۰۷۰ ۰۲ مرداد ۱۳۹۹  |  ۲۰:۴۵

بر اساس اطلاعات جدید منتشر شده از توئیتر، پیام‌های شخصی یکی از مقامات دولتی آمریکا در حمله سایبری به این پلتفرم دزدیده شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت توئیتر سرانجام به عواقب خطرناک حمله سایبری چند روز پیش اعتراف کرد. طی اعترافات جدید شرکت توئیتر مشخص شد که هکر‌هایی که حساب کاربری اشخاص مهم در آمریکا را تحت نظر قرار داده بودند، طی حملات خود موفق شدند به پیام‌های خصوصی آن‌ها دست پیدا کنند و داده‌های زیادی را به دست بیاورند.
 
شرکت توئیتر طی بیانیه خود اظهار کرد: "ما باور داریم که هکر‌ها توانسته‌اند به اطلاعات کامل ۳۶ نفر از ۱۳۰ نفر کاربر مورد حمله قرار گرفته دسترسی پیدا کنند. یکی از این افراد نیز از فعالان دولتی و نامزد‌های ریاست جمهوری به حساب می‌آید". ان شرکت سپس طی بروزرسانی دیگری اعلام کرد: "در حال حاضر ما اطلاعات بیشتری نداریم تا بدانیم نامزد‌های ریاست جمهوری دیگر نیز اطلاعات خود را از دست داده‌اند و یا تنها پیام‌های شخصی آن یک فرد دزدیده شده است".
 
شرکت توئیتر نام این فعال سیاسی را به زبان نیاورد و مشخصاتی از آن در دسترس قرار نگرفته است. این شرکت همچنین اطلاعاتی از موارد احتمالی دیگر به اشتراک نگذاشت نامی را مطرح نکرد. این حملات سایبری تعداد زیادی از کاربران شناخته شده را تحت تأثیر خود قرار داد.
 
قربانیان حمله سایبری توئیتر بر اساس اطلاعات منتشر شده از جمله حساب‌های کاربری مورد حمله واقع شده می‌توان به حساب کاربری بیل گیتس، جف بزوس و ایلان ماسک اشاره کرد. با این حال باید اظهار داشت که بیانیه‌های شرکت مورد نظر اعلام کرد پیام‌های شخصی جو بایدن و باراک اوباما طی این حملات سایبری دزدیده نشده‌اند.
 
این شفاف‌سازی برای شرکت توئیتر بسیار ضروری بود چرا که بسیاری از کاربران معتقد بودند حساب کاربری این دو نفر کاملاً هک شده و تمامی اطلاعات آن‌ها دزدیده شده است. با این وجود این امر واضح است که حساب کاربری این دو شخص مورد حمله قرار گرفته و بخشی از داده‌های آن‌ها نیز استخراج شده است.
 
اتفاقات اخیر برای توئیتر باعث شد تا بسیاری از قانون‌گذاران نگاه جدی‌تری به این پلتفرم داشته باشند و حرکات این شرکت را تحت نظر قرار دهند. شرکت توئیتر پیش‌تر اظهار داشت که این حملات از طریق ایجاد دسترسی به قابلیت کارمندان اجرا شده‌اند و همچنین هکر‌ها توانسته‌اند بسیاری از اطلاعات هشت کاربر را به سرقت ببرند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر