jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۰۷۸۹ ۱۹ تير ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۵

یکی از سوالات رایج این است که چه زمانی تشخیص می‌دهیم که عمر لپ تاپ ما به پایان رسیده است

آیا عمر لپ تاپ ما به پایان رسیده است؟

همیشه این یکی از سوالات ما بوده که چگونه بفهمیم که عمر لپ تاپ ما رو به پایان است و از چه زمانی باید به فکر لپ تاپ جدیدتر باشیم. این موضوع به شما کمک می‌کند با توجه به افزایش قیمت بیش از حد محصولات هوشمند برنامه‌ای برای آینده داشته باشید.

از کجا بدانیم عمر لپ تاپ ما تمام شده است؟

برخی روش‌ها وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند ایراد لپ تاپ خود را زودهنگام تشخیص دهید:

 

وقتی دکمه پاور را فشار می‌دهید و هیچ اتفاقی نمی‌افتد

این لحظه یک ترس جدی برای همه دارندگان لپ تاپ است. بسیار ترسناک است که پاور را فشار دهید و لپ تاپ شما روشن نشود. درواقع این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از یک عیب و ایراد جدی و بزرگ در لپ تاپ شما باشد. البته گاهی نیز این موضوع صرفا ناشی از یک مشکل برقی ساده است که می‌تواند با بررسی دقیق توسط متخصصان حل شود.

 

داغ شدن بیش از حد کیبورد‌ها و بدنه لپ تاپ

آیا لپ تاپ شما وقتی که مدتی با لپ تاپ کار می‌کنید بیش از حد گرم می‌شود؟ آیا این داغی بیش از حد با سر و صدا همراه است؟ هر چه لپ تاپ شما کهنه‌تر شود، زودتر داغ می‌شود و سر و صدای آن نیز بلند‌تر می‌شود. بهتر است برای لپ تاپ خود از دستگاه‌های فن خارجی و خنک کننده‌ها استفاده کنید که باعث می‌شوند لپ تاپ شما زودتر خنک شوند.

 

پایین آمدن کیفیت صفحه نمایش

نکته بارز دیگری که باید به دنبال آن باشید، نمایشگر ضعیف است. درواقع از بین رفتن کیفیت تصویر، تار شدن و سو سو زدن تصویر می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات صفحه نمایش باشد. اگر صفحه لپ تاپ شما از هر نوع مشکل جدی برخوردار باشد شاید نیاز به تعمیر یا تعویض باشد، اما اگز هزینه این کار با توجه به قدیمی بودن لپ تا شما بالا باشد، بهتر است به فکر یک لپ تاپ جدید باشید.

 

اختلال در عملکرد صفحه کلید

صفحه کلید یکی از اجزای لپ تاپ است که می‌تواند عملکرد صحیح را متوقف کند و گاهی اوقات کلید‌های خاصی کار را متوقف می‌کنند. شاید بتوان سری به تعمیرگاه‌ها زد تا این مشکل را حل کرد، اما اگر مشکل صفحه کلید اساسی باشد بهتر است به فکر تغیی لپ تاپ خود باشید.

 

مشکل باتری

با گذشت زمان، حداکثر ظرفیتی که یک باتری قادر به نگه داشتن شارژ است، کاهش می‌یابد، زیرا باتری با شارژ شدن مکرر فرسوده می‌شود. ماه‌های اولی که لپ تاپ را خریداری کرده اید، ممکن است ساعت‌ها از لپ تاپ خود استفاده کنید. اما با گذشت زمان عمر باتری به شدت کاهش پیدا می‌کند، اما اگر این مشکل شدید شد باید باتری را تعویض کنید یا به فکر لپ تاپ جدید باشید./انتخاب

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر