jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۰۱۷۶   ۱۲ تير ۱۳۹۹  |  ۰۱:۰۶

اغلب افرادی که کاهش وزن را تجربه کرده‌اند و یا به فکر لاغر شدن هستند، به افرادی مراجعه می‌کنند که آن‌ها را در رسیدن به این هدف کمک کنند. احتمالاً همه ما می‌دانیم که خیلی از رژیم‌ها اصولی نیستند و به خاطر رسیدن به لاغری، انجامشان می‌دهیم! وقت تجدید نظر جدی در این زمینه رسیده است؛ اما چرا؟!

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، همه افرادی که دچار اضافه وزن هستند و در پی لاغر شدن، سعی می کنند از اصولی در غذا خوردن تبعیت کنند که وزنشان را کاهش دهد.

گاهی اوقات توصیه‌های غلط دیگران یا تحقیقات نادرست خودمان باعث می‌شود که راه غلطی را پیش بگیریم.

به متخصصان تغذیه مراجعه کنید

فراموش نکنید که تغذیه یک علم است. کارشناس تغذیه‌ هم می‌تواند به شما روش لاغری را نشان دهد و می‌توانید به او مراجعه کنید. همواره دقت کنید که نزد افرادی که علم کافی را ندارند و ممکن است به سلامت بدنتان آسیب بزند نروید.

با افرادی که رژیم‌های بسیار محدودکننده دارند، همراه نشوید

کالری‌های به شدت پایین قاتل متابولیسم بدنتان هستند و به طور قطع برای سلامت بدن شما مضر هستند. اگر شما در گذشته مشکلات بهداشت روان داشته‌اید، به طور قطع با این رژیم‌ها درمان خودتان را به خطر انداخته‌اید.

این رژیم‌ها به شدت روی روان و اعصاب تأثیر منفی می‌گذارد. دستورالعمل پزشک باید دقیق و متناسب برا شرایط بدن شما باشد.

با اینفلوئنسرها رژیم نگیرید

شما اشتباه می‌کنید اگر فکر می‌کنید که افکار ساده‌لوح از اینفلوئنسرها رژیم می‌گیرند. این اتفاق هر روزه در فضای مجازی در جریان است و نمی‌توانیم با برچسب‌های اینچنینی آن را حل کنیم. افرادی که به دیگران می‌گویند: «مثل من بخور تا لاغر شوی». توجه داشته باشید که یک نسخه واحد برای سلامتی وجود ندارد. حتی اگر همه ما برنامه غذایی یکسانی را بخوریم و تمرین‌های یکسانی را انجام دهیم، دلیلی برای جواب دادن رژیم لاغری ما وجود ندارد.

افرادی که همه جوانب یک چاقی را نمی‌بیند

چاقی برای اغلب افراد چاق، فقط خوردن بیش از حد کالری‌ها نیست. همه ما می‌دانیم که پنیر و سیب‌ زمینی کالری زیادی را وارد بدن می‌کند، اما اغلب متخصصان به نام تغذیه بدون اینکه با افراد چاق گفتگو کنند به آن‌ها رژیم می‌دهند. بهترین کار برای کاهش وزن، توجه به زمینه‌های عاطفی اساسی در زمینه مشکلات وزن است.

درست است، پیدا کردن فرد مناسب یک چالش بزرگ است، اما ارزشش را دارد. بدن شما قرار است سال‌ها در کنارتان فعالیت کند و این کار سخت را برای خودتان هم که شده، با جدیت پیگیری کنید.

فراموش نکنید که پیدا کردن تعادل در زندگی با سبک سالم غذا خوردن اهمیت دارد و نباید بدن خود را مورد حمله آنی قرار دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر