jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۶۴۵   ۰۸ خرداد ۱۳۹۹  |  ۰۷:۰۵

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه سالانه عدم توجه به سلامت هودها برخی از حوادث را رقم می‌زند، گفت: لزوم رعایت فاصله مناسب میان گاز و هود یکی از نکات بسیار مهم است.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سید جلال ملکی در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: هود یکی از اجزای آشپزخانه است که شاید برخی مواقع به سلامت و ایمنی آن توجه مناسبی نشود، در حالی که با توجه به موقعیت قرارگیری هودها در آشپزخانه‌ و اینکه در معرض شعله هستند، باید به ایمنی آن توجه شود.

وی گفت: نصب هودها باید شیوه خاص خود را داشته باشد به طوری که حتما باید برای نصبش از پیچ‌ و رول پلاک استفاده شود و از نصب هود به طوری که با دیوار پشت خود درگیر نشود خودداری شود. هودها باید به دیوار یا کابینت اطراف خود اتصال محکمی داشته باشند.

به گفته ملکی، سالانه عدم توجه به سلامت هودها برخی از حوادث را رقم می‌زند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با تاکید بر لزوم رعایت فاصله مناسب میان هود و صفحه گاز نیز گفت: لزوم رعایت فاصله مناسب میان گاز و هود یکی از نکات بسیار مهم است. فاصله میان این دو نباید کمتر از ۷۰سانتی متر باشد، چرا که اگر اینگونه باشد در صورت روشن کردن شعله، خطر ذوب شدن، سوختن برخی از فیلترها و حتی سوختن یا آتش‌گرفتن موتور هود در کمین خواهد بود. اگر فاصله ایمن بین هود و گاز رعایت شود عملکرد هود در این زمینه‌ها مطلوب خواهد بود.

ملکی نحوه اتصال به برق هودها را نیز یکی از نکات بسیار مهم دانست و گفت: طی سال‌های‌ گذشته شاهد وقوع حوادثی مرتبط با هودها بوده‌ایم به همین جهت باید بیش از پیش به مسئله ایمنی آن‌ها توجه شود. به عنوان مثال یکی از نکات بسیار مهم دیگر این است که سیم برق این وسیله حتما باید از بالای آن صورت گیرد. همچنین نباید برق را به پریزهای زیر هود وصل کرد چرا که این اقدام، سیم برق را در معرض خطر حریق قرار می‌دهد و موجب آتش سوزی خواهد شد.

وی افزود: همچنین می‌توان از محافظ‌ها برای کابل برق استفاده کرد تا در صورت وقوع نوسانات برقی دستگاه آسیب نبیند و دچار اتصالی نشود. بهتر این است که سر راه کابل برق هود به برق شهری از محافظ الکترونیکی مخصوص استفاده شود تا در نوسانات احتمالی برق شهر، بُرد و موتور دستگاه آسیب نبیند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر