jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۶۶۵۰۶ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۲

پاول دورف، مدیرعامل تلگرام، با انتشار پستی در فضای مجازی از لغو شدن پروژه بلاک چین ton خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، مدت نسبتا زیادی بود که توسعه‌دهندگان تلگرام درباره یک پروژه انقلابی صحبت می‌کردند. قرار بود این پروژه که بلاک‌چین نام داشت، در ارز دیجیتال تحولات بسیاری ایجاد کند. اما روز گذشته پاول دورف، مدیرعامل تلگرام، مطلبی را منتشر کرد که از خاتمه این پروژه خبر می‌داد.
 

لغو پروژه پلتفرم بلاک‌چین TON 

 
پاول دورف بار‌ها به ارز دیجیتالی که به گفته وی می‌توانست در دنیای فناوری تحولات بسیاری ایجاد کند، اشاره کرده بود. اما پستی که در کانال تلگرامی دورف منتشر شده نشان می‌دهد که این پروژه به نتیجه نرسیده است؛ موضوعی که ظاهراً  برای شخص دورف و افراد دیگری که روی این پروژه کار می‌کرده‌اند بسیار ناراحت‌کننده است.
 
پلتفرم بلاک‌چین TON یا شبکه باز تلگرام همان پروژه‌ای است که درباره آن صحبت می‌کنیم. به گفته مدیرعامل تلگرام، این پروژه پس از مدت‌ها بحث با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، به دلیل وجود بعضی موانع قانونی لغو شده است. دورف می‌گوید عامل اصلی این اتفاق دادگاه آمریکاست که برای لغو شدن این پروژه رای صادر کرده است.
 

ناراحتی مدیرعامل تلگرام از لغو پروژه بلاک‌چین

 
دورف در بخشی از پیام خود پس از ابراز ناراحتی درباره اتفاق پیش آمده برای ارز دیجیتال تلگرام گفت که اجازه پخش توکن‌های گرام در سراسر جهان از این شرکت گرفته شده است. دورف در بخشی از متن خود حمله تندی نیز به دادگاه آمریکا کرد. او اعلام کرد که عملکرد دادگاه آمریکا به این گونه است که گویی باقی کشور‌ها صلاح خود را نمی‌دانند و تنها این کشور باید برای آن‌ها تصمیم بگیرد.
 
او پس از انتقادات تند دیگری از دولت آمریکا به این مسئله اشاره کرد که دیگر هیچ گونه عملیاتی در راستای این فناوری شکل نخواهد گرفت. همچنین گفت که هیچ سایت یا برندی از TON در اینترنت برای تلگرام نخواهد بود و باید به صحت آن شک کرد.
 
پاول دورف در بخش دیگری از پست خود انتقاد شدیدی نیز به دولت آمریکا و شیوه عملکرد آن داشت و نوشت که آمریکا قدرت زیادی در جهان دارد و این قدرت را مدیون کنترلی است که بر دلار و نظام مالی جهانی دارد. دورف از این که زندگی ۹۶ درصد جمعیت جهان به افرادی وابسته است که توسط تنها ۴ درصد مردم جهان انتخاب می‌شوند، ابراز تاسف کرد.
 

دلیل آمریکا برای لغو TON

 
اما دلیل دولت آمریکا برای لغو عرضه رسمی گرام چیست؟ کمیسیون بورس آمریکا (SEC) می‌گوید، تلگرام با پیش‌فروش کردن توکن‌های دیجیتال خود قوانین اوراق بهادار آمریکا را لغو کرده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر