jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۳۲۵ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۸

جشنواره فیلم پکن، رویداد پنج روزه‌ آنلاین را همزمان با تعطیلی روز کارگر در چین در یکم ماه «می» ‌برگزار می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، جشنواره بین المللی فیلم پکن پیش از آنکه همه گیری ویروس کرونا باعث تعویق اجباری آن شود، برنامه ریزی شده بود که در اواسط ماه آوریل برگزار شود و حالا یک رویداد کوچک، فیلم را به صورت آنلاین برگزار خواهد کرد که این کار به کمک سرویس استریم چینی صورت خواهد گرفت.

این برنامه که «جشنواره فیلم آنلاین بهاره» شناخته می‌شود به مدت پنج روز برگزار خواهد شد و کار خود را از یکم ماه «می‌» همزمان با روز تعطیلی روز کارگر در چین که یکی از مهمترین زمان‌ها در  گیشه سالانه این کشور است، آغاز خواهد کرد.

چن کایژ فیلمساز کهنه کار چینی در کنار دیگر بازیگران معروف این کشور مهمانان این رویداد خواهند بود. لیست فیلم‌های این رویداد هنوز اعلام نشده، اما برگزار کنندگان آن می‌گویند فیلم‌های بلاک باستر جدید و همچنین فیلم‌های خارجی زبان و داخلی را برای نمایش در نظر گرفته اند البته اطلاعیه‌های بیشتری در مورد این رویداد در روز‌های آینده اعلام خواهد شد.

گفتنی است در بیانیه منتشر شده توسط فستیوال، اعلام شده که جشنواره به عقب افتاده و به صورت مستقیم از کلمه لغو استفاده نشده است. این حرکت در حالی صورت گرفته که جشنواره‌های جهانی به دلیل پاندمی کرونا لغو شده اند.

خبر این رویداد آنلاین خبر خوشایندی برای دوستداران فیلم‌های چینی خواهد بود، اما شاید این یک ضربه دیگر به سینما‌های چین که از اواخر ژانویه بسته شده اند و تحت فشار مالی گسترده‌ای قرار دارند، باشد.

گفتنی است ۴ درصد از سینما‌های این کشور تلاش‌هایی را برای بازگشایی تدریجی انجام داده اند.

در هفته‌های گذشته صحبت‌های خوش بینانه‌ای مطرح شده و احتمال آنکه دولت بتواند از نسخه عقب افتاده جشنواره فیلم پکن برای بازگشایی سینما‌های چینی استفاده کند، مورد بررسی قرار گرفته بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر