jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۵۰۰۸ ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۴:۱۰

نتایج مطالعات متعددی حاکی از آن است که کروناویروس در بسیاری از افراد آلوده بدون علائم است و این امید وجود دارد که بیماری کووید ۱۹ از آنچه تصور می‌شود، کمتر کشنده باشد.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، متخصصان علوم پزشکی در آمریکا می‌گویند: اگرچه دانستن این مطلب درباره بیماری کووید ۱۹ امیدوارکننده است اما این نگرانی را نیز به دنبال دارد که نمی‌توان افراد آلوده در محیط اطراف را شناسایی کرد. در چنین شرایطی تصمیم‌گیری در مورد عادی شدن روند زندگی و بازگشایی مدارس و محیط های کاری سخت می‌شود.

طی هفته گذشته مواردی از ناقلان خاموش بیماری کووید ۱۹ در آسایشگاه افراد بی‌خانمان در شهر بوستونِ آمریکا، یک زن باردار در بیمارستان نیویورک و مواردی دیگر در چندین کشور اروپایی و ایالت کالیفرنیا گزارش شد.

به گفته رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا، در حدود ۲۵ درصد از افراد آلوده به کروناویروس علائمی مشاهده نمی‌شود.

کارشناسان و مسئولان بهداشت و درمان بر اساس موارد تایید شده ابتلا به این بیماری اظهار داشته‌اند که کروناویروس با علائم خفیف مشابه با آنفلوآنزا همراه است. اکنون شواهدی قابل توجهی بدست آمده که نشان می‌دهد در تعداد زیادی از افراد آلوده علائمی از بیماری مشاهده نمی‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر