jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۶۲۶ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۲

محققان در تازه‌ترین تحقیقات قلات خود پیرامون ویروس کرونا بیش از ۳۰ جهش ویروس جدید کرونا را کشف کرده‌اند.

 

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری فارس، محققان در تازه‌ترین تحقیقات خود پیرامون ویروس کرونا بیش از ۳۰ جهش ویروس جدید کرونا را کشف کرده‌اند.

پژوهشگران این مطالعه ادعا می‌کنند جهش‌های ویروس دلیل مرگبارتر بودن آن در بخش‌هایی از جهان است.

براساس این پژوهش جدید که توسط محققان چینی صورت گرفته، برخی جهش‌ها باعث افزایش توانایی ویروس در حمله به سلول‌ها در بدن شده است و برخی دیگر به این بیماری کمک کردند تا با سرعت بیشتری تکثیر شود.

محققان دانشگاه ژجیانگ تأکید می‌کنند، جهش در ویروس کرونا شدت بیماری‌زایی آن را تغییر داده  و همین موضوع منجر به تفاوت شدت درگیری مناطق مختلف است. 

نویسندگان می‌گویند که یافته‌های آنها  براساس نمونه‌های آزمایشگاهی فقط ۱۱ بیمار  است؛ اولین کسانی  که به این ویروس مبتلا شدند و در بیمارستان  هانگژو بستری شدند به خوبی نشان می‌دهند که جهش می‌تواند بر شدت بیماری تأثیر بگذارد.

محققان با استفاده از روش «توالی بسیار عمیق ژنتیک» ۳۳ جهش در ویروس SARS-CoV-۲ رصد کردند که ۱۹ مورد آن جدید بود.
33 جهش در ویروس کرونا کشف شد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش