Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۲۰۷ ۲۸ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۳:۴۳

چین تحقیقات بالینی یک داروی ضد ویروسی را انجام داده که اثربخشی بالینی خوبی در برابر بیماری کووید 19 نشان داده است.

title

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، چین در ماه گذشته دارویی به نام فاویپیراویر (Favipiravir) را برای مقابله با کروناویروس و درمان بیماری کووید 19 معرفی کرد، اما نتایج قطعی آزمایش‌های بالینی آن را مشخص نکرده بود. در حال حاضر، یکی از مقامات بخش علمی و فناوری چین موفقیت و اثربخشی این دارو را در درمان بیماری کووید-19 تایید کرده است.

چین تحقیقات بالینی «Favipiravir»، یک داروی ضد ویروسی را انجام داده که اثربخشی بالینی خوبی در برابر بیماری کووید 19 نشان داده است.

ژانگ شینمین، مدیر مرکز ملی توسعه فناوری زیستی چین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: فاویپیراویر، داروی آنفلوانزا که در سال ۲۰۱۴ برای استفاده بالینی در ژاپن مورد تأیید قرار گرفت، هیچ واکنشی منفی به ویروس کرونا نشان نداده است.

بیش از 80 بیمار در کارآزمایی بالینی در بیمارستان شنژن استان گوانگدونگ در جنوب چین شرکت کرده‌اند، نتایج این آزمایش‌ بالینی نشان داد که این دارو می‌تواند مدت‌زمان بهبودی را در موارد خفیف از 11 روز به چهار روز کاهش دهد.

مدیر مرکز ملی توسعه فناوری زیستی چین گفت: فاویپیراویر به تیم‌های درمانی توصیه شده است و باید در اسرع وقت در برنامه تشخیص و درمان COVID-19 گنجانده شود.

ژانگ افزود: یک شرکت داروسازی چینی برای تولید انبوه این دارو و تأمین آن، توسط سازمان ملی پزشکی تأیید شده است.

چین همچنین در حال پیشبرد استفاده از برخی فناوری‌های پیشرفته مانند سلول‌ های بنیادی و کبد مصنوعی و تصفیه خون در معالجه موارد شدید است.

مدیر مرکز ملی توسعه فناوری زیستی چین ادامه داد: سلول‌های بنیادی درمانی در کاهش واکنش‌های التهابی شدید ناشی از COVID-19 و همچنین کاهش آسیب ریه و فیبروز ریوی در بیماران مؤثر هستند.

چین چندین برنامه تحقیق بالینی را در مورد سلول‌های بنیادی درمانی علیه COVID-19، از جمله داروی سلول‌های بنیادی که برای آزمایش بالینی تأیید شده است، آغاز کرده است.

از سلول‌ های بنیادی برای درمان ۶۴ بیمار در شرایط شدید و بحرانی استفاده شده است؛ مشکلات تنفسی آن بیماران به تدریج تسکین یافته و به طور کلی طی هشت تا ۱۰ روز درمان می‌شدند؛ این درمان همچنین در جلوگیری از فیبروز ریوی و بهبود بیماران مزایایی را نشان داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر