دبیر انجمن چشم پزشکی ایران نسبت به تبعات و عوارض استفاده از لنزهای چشمی که در آرایشگاه‌ها عرضه می‌شود، هشدار داد.
کد خبر: ۱۲۴۴۰۴۸
لنزهای چشمی را از آرایشگاه‌ها نخرید

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، علی صادقی طاری در آستانه برگزاری چهارمین همایش چشم پزشکی بهاره، با هشدار نسبت به تبعات و عوارض استفاده از لنزهای چشمی که در آرایشگاه‌ها عرضه می‌شود، گفت: بعضاً شاهد هستیم که برخی آرایشگاه‌ها برای زیبایی به مراجعین خود لنز پیشنهاد می‌کنند که در اکثر موارد این لنزها استاندارد نیستند و باعث آسیب جدی به چشم‌ها می‌شوند.

دبیر اجرایی چهارمین همایش چشم‌پزشکی با اشاره به اینکه لنز چشمی به عنوان وسیله‌ای شناخته می‌شود که کاربرد پزشکی دارد، افزود: ممکن است در موارد خاص برای زیبایی از لنز استفاده شود که در این صورت نیز، باید با چشم پزشک مشورت شود.

صادقی طاری با انتقاد از عرضه لنزهای چشمی در مؤسسات غیر چشم پزشکی و آرایشگاهی، تأکید کرد: لنز چشمی را نمی‌توان همه جا تجویز کرد، زیرا برای استفاده از این لنزها باید از سلامت چشم اطمینان داشت.

وی ادامه داد: برای استفاده از لنز، چشم باید عاری از هر نوع بیماری باشد؛ بنابراین لازم است که افراد قبل از اینکه بخواهند از لنز چشمی استفاده کنند، حتی برای زیبایی، باید توسط چشم پزشک معاینه شوند.

دبیر انجمن چشم پزشکی ایران به لنزهای اجاره‌ای اشاره کرد و افزود: عفونت‌های چشمی از تبعات استفاده از لنزهای اجاره‌ای است که سلامت بینایی افراد را تهدید می‌کند.

دبیر اجرایی چهارمین همایش چشم پزشکی تصریح کرد: معاینه چشم قبل از استفاده از لنز خیلی مهم است؛ به طوری که فردی که خشکی چشم دارد، نمی‌تواند از لنزهای چشمی استفاده کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها