jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۷۳۰ ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی به دلیل آن‌که اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی را سبب تعمیق رکود بیشتر بخش مسکن و فرار سرمایه‌گذاران از این بخش می‌دانست، یکی از مخالفان اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی بود و اجرای قانون راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور را بارها به تعویق انداخت.

این در حالی است که در ابتدای دولت یازدهم آخوندی با این استدلال که تعداد واحدهای مسکونی موجود از تعداد خانوارها بیشتر است، حمایت از سمت عرضه مسکن را متوقف و عمده حمایت دولت از بازار مسکن را بر بخش تقاضا متمرکز کرد که راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن یکم، مهم‌ترین دستاورد دولت یازدهم در بخش مسکن بود. البته این تشخیص و درمان عباس آخوندی، با نقدهای متعدد کارشناسان روبه‌رو شد و اهل فن معتقد بودند تشخیص اشتباه عباس آخوندی از بیماری بازار مسکن به تجویز نوشداروی غلطی منجر شد که این نوشدارو درد بازار مسکن را تشدید کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر