jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۷۳۰ ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی به دلیل آن‌که اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی را سبب تعمیق رکود بیشتر بخش مسکن و فرار سرمایه‌گذاران از این بخش می‌دانست، یکی از مخالفان اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی بود و اجرای قانون راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور را بارها به تعویق انداخت.

این در حالی است که در ابتدای دولت یازدهم آخوندی با این استدلال که تعداد واحدهای مسکونی موجود از تعداد خانوارها بیشتر است، حمایت از سمت عرضه مسکن را متوقف و عمده حمایت دولت از بازار مسکن را بر بخش تقاضا متمرکز کرد که راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن یکم، مهم‌ترین دستاورد دولت یازدهم در بخش مسکن بود. البته این تشخیص و درمان عباس آخوندی، با نقدهای متعدد کارشناسان روبه‌رو شد و اهل فن معتقد بودند تشخیص اشتباه عباس آخوندی از بیماری بازار مسکن به تجویز نوشداروی غلطی منجر شد که این نوشدارو درد بازار مسکن را تشدید کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر