jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۱۲۴۲۲۴۹ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

ویندوز 10 مزایای زیادی برای کاربران دارد، ولی یکی از مشکلات بزرگی که بسیاری از کاربران ویندوز 10 از آن شاکی هستند، پیام‌های متعددی است که توسط اکشن سنتر ویندوز به آنها ارائه می‌شود. این پیام‌ها به‌خصوص در شرایطی که مشغول استفاده از یک نرم افزار خاص مانند یک بازی رایانه‌ای هستید، می‌تواند کاملا شما را از حس و حال و محیط آن نرم‌افزار خارج کند، زیرا در هر شرایطی اولویت بالای ویندوز به آنها داده خواهد شد و در نتیجه ممکن است نرم‌افزار در حال اجرای شما به ابعاد حداقل دربیاید تا پیام اکشن سنتر برای شما نمایش پیدا کند.

اکشن سنتر در حقیقت به نحوی طراحی شده که پیام‌های یاد شده تنها بخشی از آن را تشکیل داده و بسیاری از تنظیمات نیز در این بخش مشاهده می‌شوند که برای کاربران عادی ممکن است چندان کاربردی نباشند، ولی نکته مهم این است که مانند بسیاری از تنظیمات دیگر ویندوزی می‌توانید این مورد را نیز به کمک سیستم تنظیمات رجیستری دستگاه تغییر دهید. برای این کار ابتدا باید تنظیمات رجیستری دستگاه خود را اجرا کنید. در ویندوز 10 منوی استارت را باز کرده و در بخش جست‌وجو، عبارت Regedit را وارد کنید تا گزینه موردنظر برای شما نمایش داده شود. با کلیک کردن روی آیکون مربوط به این گزینه یا فشردن کلید Enter، تنظیمات رجیستری دستگاه باز خواهد شد. البته ممکن است پیش از اجرای این سیستم به شما پیامی نشان داده شود که برای اجرای تنظیمات رجیستری باید گزینه Yes را انتخاب کنید.


در ادامه مراحل زیر را طی کنید:

1. از منوی سمت چپ، گزینه HKEY_CURRENT_USER را انتخاب کنید.
2. در زیرگروه پوشه‌ها، گزینه SOFTWARE را برگزینید.
3. در این مرحله روی گزینه Policies بزنید.
4. در مرحله بعدی باید به ترتیب گزینه‌های Microsoft و Windows و بعد از آن Explorer و در نهایت نیز Policy را انتخاب کنید.
5. ممکن است در سیستم خود گزینه Policy را مشاهده نکنید که در این صورت باید این کلید را به صورت دستی ایجاد کنید. برای این کار روی گزینه Explorer کلیک راست کرده و سپس گزینه New را انتخاب کنید. کلید جدید ایجاد شده را دوباره نامگذاری کنید و نام آن را Policy بگذارید.
6. حالا که کلید Policy را در اختیار دارید، روی آن کلیک کرده و سپس در فضای سفید محوطه ایجاد شده در مرکز صفحه کلیک راست و گزینه New را انتخاب کنید. در زیرگروه این گزینه نیز باید گزینه DWORD را انتخاب کنید و نام این گزینه جدید ایجاد شده را نیز DisableNotificationCenter بگذارید. دقت داشته باشید تمام سه کلمه باید به هم چسبیده باشند و حرف اول هر یک از آنها نیز باید به‌صورت بزرگ نوشته شود.
7. روی گزینه DisableNotificationCenter DWORD که ایجاد کرده‌اید کلیک راست کنید و مقدار آن را به 1 تغییر دهید.
8. سیستم خود را ری استارت کنید تا تنظیمات یاد شده روی دستگاه شما اعمال شود.
9. اکشن سنتر دستگاه شما دیگر در ویندوز مشاهده نخواهد شد.
به یاد داشته باشید با حذف این کلید (DisableNotificationCenter) می‌توانید بار دیگر اکشن سنتر را از نو به سیستم خود بازگردانید و به همین دلیل نیز در صورتی که به آن احساس نیاز کردید، به‌‌راحتی می‌توانید سراغ بازگرداندن این گزینه به ویندوز خود بروید.
نکته: این روش بدون آسیب رساندن به سیستم عامل شما برای چند بار متوالی قابل انجام است و در زمینه انجام آن مشکلی نخواهید داشت. البته به یاد داشته باشید قابلیت‌های پیش‌فرض سیستم ممکن است در بسیاری از موارد مورد نیاز شما باشد و ممکن است با حذف کردن اکشن سنتر، قابلیت‌هایی که به دسترسی سریع به آن عادت داشته‌اید از دسترس شما دور شود و به همین دلیل نیز پیشنهاد می‌کنیم ابتدا از نخواستن این قابلیت مطمئن شوید و سپس سراغ حذف آن به کمک تنظیمات رجیستری بروید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر