jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۱۵۹ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گمانه‌زنی‌های سیاسی در لبنان نشان می‌دهد سعد حریری بیش از گزینه‌های دیگر در مسیر تشکیل کابینه جدید لبنان قرارگرفته است اما درحالی‌که منابع لبنانی از آماده شدن حریری برای نخست‌وزیری این کشور خبر می‌دهند، رئیس حزب «نیروهای لبنانی» تأکید دارد باید یک دولت تکنوکرات تشکیل شود.

این روزها رسانه‌های لبنان به موضعگیری درباره رایزنی‌های پارلمانی و این‌که چه کسی نخست‌وزیر لبنان خواهد شد پرداخته‌اند.
به گفته رسانه‌های لبنان، تعویقی در رایزنی‌های پارلمانی در کار نخواهد بود و میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان موضع خود را تغییر نداده است. آنها معتقدند میشل عون حامی دولت تکنوسیاسی است. به همین دلیل اوضاع به‌سوی مکلف شدن سعد حریری برای تشکیل کابینه پیش می‌رود.این در حالی است که سمیر جعجع، رئیس حزب نیروهای لبنانی، بر دولت تکنوکرات مستقل تأکید کرد و می‌گوید: هر دولتی مشابه دولت‌های قبلی ما را به‌جایی نمی‌رساند و خواسته ما دولت تکنوکرات از مستقلین است. ما به دولت نجات نیاز داریم. ما به دولت فعال شفاف نیاز داریم نه دولت وحدت ملی. ما راهکاری ‌غیراز دولت تکنوکرات نمی‌بینیم و با دولت تکنوسیاسی مخالفیم. ما در رایزنی‌های الزام‌آور پارلمانی مشارکت خواهیم کرد. روابط من با حریری خوب است اما دوستی با حریری یک موضوع و تشکیل دولت نجات موضوعی دیگر است.
حالا باید دید در شرایط خاص سیاسی حاکم بر لبنان آیا سعد حریری سکان تشکیل کابینه را در دست خواهد گرفت یا شخصیت سیاسی موردنظر جریان حزب نیروهای لبنان؟ اما مهم‌تر از این آنچه این روزها لبنان به آن نیاز دارد ثبات سیاسی و اقتصادی است که باید به دست گروه‌ها و احزاب سیاسی محقق شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر