jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۹۷۳   ۱۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

نتیجه تحقیق و تفحص مجلس اعلام شد

احضار چند مربی و مدیر به دادگاه

مجلس شورای اسلامی از سال 1396 گزارش تحقیق و تفحص خود را درباره فساد در فوتبال آغاز کرد. بعد از نزدیک به دو سال این گزارش کامل و به شعبه نهم بازپرسی دادسرا رفت.

این گزارش بیشتر روی فعالیت‌های اقتصادی و مالی دو باشگاه زوم کرد. همچنین درباره عملکرد بعضی مدیران، مربیان و همینطور دلالان بررسی‌های دقیق صورت گرفت.
خبرنگاران و اهالی رسانه هم از این تحقیق مصون نماندند و پای عده‌ای از آنها هم به پرونده باز شد. حالا خبرهای تکمیلی‌تر حکایت از آن دارد که ظرف هفته‌های آینده بیش از 30 چهره ورزشی یا مرتبط به ورزش باید در شعبه نهم بازپرسی دادسرا تهران حاضر شده و بابت تخلفاتی که داشته اند توضیح دهند. یکی از نمایندگان مجلس هم در گفت‌وگو با جام‌جم درباره جزئیات این پرونده گفت: «تا زمانی که موضوع در دادسرا مطرح و علنی نشده است، اجازه نداریم اسم کسی را بیاوریم. ولی نزدیک به 37 نفر در این پرونده تحقیق و تفحص باید پاسخگو باشند. چند مربی، چند مدیر و چند بازیکن از جمله آنها هستند. بعضی پیشکسوتان فوتبال هم درگیر پرونده شده‌اند. تعدادی از اهالی رسانه هم باید در دادگاه حاضر شوند.»
روز گذشته قاضی‌زاده‌هاشمی، عضو فراکسیون ورزش هم این احضارها را تایید کرد و در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما گفت: «گزارش این پرونده مرداد 96 در مجلس ارائه و اصل آن در قالب شش جلد پرونده که 1370 صفحه سند هم ضمیمه آن است توسط کمیسیون اصل 90 مجلس تهیه و به قوه قضاییه ارسال شد و اکنون در شعبه نهم بازپرسی دادسراست. در این پرونده به موضوعات مختلفی اشاره شده است.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر