از ماجراهای فتحی تا جلسه با وزیر و احتمال تغییرات مدیریتی

استقلال بر لبه پرتگاه؟

باشگاه استقلال همچنان دستخوش حوادث و اتفاقات زیادی است. از سال گذشته که امیرحسین فتحی به‌این باشگاه ملحق شد، خیلی‌ها اعتقاد داشتند امیرحسین فتحی نمی‌تواند استقلال پرحاشیه را مدیریت کند. به هر حال او تجربه مدیریت نداشته و تنها در بخش حقوقی فعالیت کرده بود؛‌منتها دوستی نزدیک فتحی و سلطانی‌فر، وزیر ورزش باعث شد تا هیچ فاکتور مدیریتی ملاک نباشد و او بر مسند مدیریت باشگاه بنشیند.
کد خبر: ۱۲۳۳۱۱۶

حاصل مدیریت فتحی در یک سال و اندی گذشته حواشی و اتفاقات زیادی در استقلال بوده است. دعوای کاپیتان‌های استقلال یعنی مهدی رحمتی، پژمان منتظری و خسرو حیدری در دوران مدیریت او اتفاق افتاد. منتظری حتی در یک مصاحبه گفت، فردی که علیه او و خسرو حیدری جوسازی می‌کند، در یکی از جلسات فتحی و بازیکنان کنار دست مدیرعامل نشسته بود. منتظری حتی به او توصیه کرد اگر می‌خواهد در مدیریت استقلال موفق باشد، این فرد را از خود دور کند اما این اتفاق هرگز رخ نداد.
از سال گذشته تا امروز خرید بازیکنان خارجی در استقلال جنجال‌ساز بوده است. از گرو و مارکوس نیومایر بگیرید که روی هم ده میلیارد روی دست تیم هزینه گذاشتند تا ایسما و منشا که هرکدام برای نیم‌فصل 240 هزار دلار گرفتند! همین امسال شیخ دیاباته قراردادی به ارزش 550 هزار دلار بسته که معلوم نیست چه کسی قرار است پول را بدهد. هرویه میلیچ هم نشان داده کیفیت بالایی ندارد.
از سال گذشته تا امروز فتحی با چند بازیکن استقلال از جمله فرشید اسماعیلی، روزبه چشمی و فرشید باقری مقابل چشم دیگر بازیکنان درگیری لفظی داشته است! او اخیرا هم هر بار به تمرین رفته با بازیکنان قهر بوده و یک کلام با آنها صحبت نکرده است.
اخراج شفر در حالی که قرارداد داشت و جایگزین کردن فرهاد مجیدی هم از جمله تصمیمات جنجالی فتحی بود. همین حالا شفر 800 هزار دلار از استقلال طلب کرده و به‌زودی رای آن از سوی فیفا اعلام می‌شود.
جدایی پاتوسی و همام هم از استقلال خیلی جنجالی بود. این دو بازیکن به ادعای فتحی قرار بود بمانند ولی در نهایت رفتند. آخرش کسی نفهمید پاتوسی که قرارداد داشت، چطور رفت و باشگاه که پول نداشت، چطور دیاباته را خرید؟! از سویی همام هم به باشگاه اسماعیلی مصر رفت که قطعا این انتقال هم مجانی نبوده و برای همه سوال است چطور او فقط با پرداخت 150 هزار دلار با استقلال فسخ کرد؟ البته این پول هم نقدی پرداخت نشد. او 120 هزار دلار طلب داشت. 30 هزار دلار هم نقد داد و فسخ گرفت و رفت!
فروش صیادمنش به فنرباغچه هم از آن مواردی بود که همچنان بحث دارد. دعوای شفر و فتحی به خاطر این انتقال شروع شد و همین حالا کسی نمی‌داند اللهیار در ترکیه به چه سرنوشتی دچار شده است. رای سوپر جام هم که به نفع قرمزها اعلام شد. در این دو سه ماهه هم دعواهای خطیر و بازیکنان به‌شدت برای استقلال جنجال ساز شد و نکته اینجاست که امیرحسین فتحی در رسانه‌ها حتی یک بار هم علیه معاون سابق و حاشیه ساز خود موضع نگرفت تا برای هواداران سوالات زیادی به وجود بیاید.
دعوای چند هفته‌ای استراماچونی هم از جمله حواشی دوران مدیریت فتحی بود. همین‌طور جذب بلبلی که با محرومیت این بازیکن همراه شد. موارد اینچنینی در استقلال زیاد بوده و به نظر می‌رسد حالا خود وزیر هم که او را منصوب کرده، خسته شده است. روز یکشنبه سلطانی‌فر فتحی را به اتاق کارش فراخواند و او را به خاطر مذاکره با گری هوپر بازخواست کرد. از همان لحظه هم شایعه جدایی و استعفای مدیرعامل استقلال به صورت جدی شنیده شد.
اظهارات 2 مدیر استقلالی
کاظم اولیایی مدیرعامل اسبق استقلال درباره اتفاقات رخ داده و همین‌طور کناره‌گیری احتمالی فتحی می‌گوید: شرایط، شرایط مطلوبی نیست. گزینش‌ها در استقلال بی‌منطق و بی‌دلیل انجام می‌شود، علی فتح‌ا...زاده یکی دیگر از مدیران سابق استقلال هم با انتقاد از شرایط فعلی به جام‌جم می‌گوید: به نظر من وزارتخانه لج کرده است. وقتی بعد از یک سال مدیر مورد علاقه‌شان را برمی‌دارند یعنی اعتراف می‌کنند اشتباه کرده‌اند. چند نفر را در استقلال قربانی کردند؟ مگر افشارزاده و افتخاری در ورزش ما آدم‌های کوچکی بودند؟ اینها را هم خراب کردند.
او درباره استقلال می‌گوید: «استقلال به لبه پرتگاه رسیده است. الان هم کسی مسؤولیت باشگاه را قبول نمی‌کند. مگر وزیر نگفته بود تمام بدهی‌های استقلال صاف نشده؟! چرا الان باشگاه کلی بدهی دیگر دارد؟!»
فتح‌ا...زاده می‌گوید قطعا او جزو کاندیداهای مدیریت استقلال نیست: وزیر ورزش با من رابطه خوبی ندارد.
دیروز نام‌های اولیایی و قریب به صورت جدی برای مدیریت استقلال مطرح شد، اما به نظر می‌رسد گزینه اول شانس بیشتری دارد، چراکه رابطه‌اش با وزیر ورزش و همین‌طور فدراسیون خوب است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها