jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۱۹۰۷ ۱۵ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری این روزها در عرصه نمایش‌های میدانی برای اجرا در کشور عراق و شرکت در همایش تئاتر پیاده روی اربعین فعال است. استاد که بازی‌های تئاتری‌اش را خیلی‌ها پس ذهن‌شان دارند درباره برنامه امسالش به فارس گفته امسال به لطف خدا چهارمین همایش بین‌المللی تئاتر اربعین از داخل خاک ایران و مرزهای شلمچه، خسروی و مهران آغاز می‌شود.

زارعی این را هم اضافه کرده که ابتدا از بامداد جمعه در نجف و چهار روز هم در مسیر پیاده‌روی موکب‌هایی تدارک دیده شده و از قبل برنامه‌ریزی‌ها برای اجرای نمایش‌ها انجام شده است.
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به این‌که پنج گروه نمایشی در مرزهای ایران و سایر گروه‌ها شامل 15 گروه نمایشی در عراق فعال خواهند بود،‌ افزود: تعزیه‌ها به زبان‌های عربی،‌ فارسی، ترکی و انگلیسی خواهد بود و سایر ژانرها مقتل‌خوانی، خیابانی، عروسکی و... نیز هستند. در تلاشیم برای سال‌های آتی به سایر زبان‌ها برای کشورهای دیگر نیز نمایش داشته باشیم تا پیام اربعین را به همه برسانیم.
وی اظهار کرد: همه برنامه‌های تئاتر پیاده‌روی در روز اربعین در کشور عراق ختم خواهد شد. ما خودمان هم نمایش «المسیح فی الطف» را که محصول مشترکی از کشورهای ایران و عراق و سوریه است داریم که این کار 45 بازیگر و هنرور عراقی و عوامل فنی ایرانی و پنج بازیگر سوری دارد. این نمایش درباره کاروان اسرای کربلا است که در شهر حلب متوقف می‌شود. یک شب سر مطهر امام حسین(ع)‌ در اینجا متوقف بوده است.
وی با بیان این‌که این نمایش تولید سازمان اوج است، گفت: دوستان تئاتری ما در مسیر پیاده‌روی هم برای این کار استیج بزرگی آماده کردند تا کار را ارائه دهیم.
زارعی با اشاره به این‌که دوستان عراقی ما برای حضور در جشنواره تئاتر مقاومت سال آینده اظهار تمایل برای حضور کردند و فیلم‌هایشان را برای ما هم فرستادند، گفت: قرار است باز هم آثار جدید برسد. آنها خیلی برای مراوده و دوستی با ما در عرصه هنری اظهار تمایل می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر