jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۲۵۸۱۱   ۰۹ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۳:۰۵

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره تقابل های ایران و ژاپن در سطح فوتبال قاره آسیا به نکاتی جالب اشاره کرد.

ایران-ژاپن یعنی درام بی‌نظیر!

به گزارش جام جم آنلاین ، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در آستانه آغاز مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، به چهار دیدار کلاسیک انتخابی ادوار جام جهانی اشاره کرد که بازی ایران برابر ژاپن در مقدماتی جام جهانی 1998 نیز در بین این رقابت‌ها دیده می‌شود.

AFC در مورد این مسابقه نوشت: یک بازی تاریخی واقعی در انتخابی جام جهانی 1998 که در آن، برخی از بهترین بازیکنان نسلی طلایی در دیداری تعیین‌کننده رو در روی هم قرار گرفتند. اسطوره‌های آسیا مانند دایی، ناکاتا، خداداد عزیزی و میورا حدود دو ساعت در درامی بی‌نظیر در زمین بی‌طرف یعنی جوهور باهروی مالزی به مصاف هم رفتند. دو قدرت قاره آسیا به پیروزی نیاز داشتند تا به جام جهانی صعود کنند.

پس از تساوی 2-2 دو تیم در 90 دقیقه، این ماسایوکی اوکانو بود که با گل طلایی خود در دقیقه 118، ژاپن را به نخستین جام جهانی تاریخ این کشور برد. این دومین و آخرین گل این بازیکن در بازی‌های ملی بود. پس از شکست در این مسابقه، 13 روز بعد بهترین زمان برای ایران در شبی دراماتیک رقم خورد. دیداری شبیه همین مسابقه و با شکست استرالیا در تقابلی بین قاره‌ای.

دیدارهای ازبکستان - تاجیکستان در سال 1996، عربستان - بحرین در سال 2009 و استرالیا - سوریه در سال 2017، سایر دیدارهای کلاسیک انتخابی جام جهانی از نگاه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر