jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۱۲۸۶ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

دیروز عکسی در رسانه‌ها منتشر شد که ترکیب غیرمنتظره‌ای را نشان می‌داد.

شهرداد روحانی محمد معتمدی، اصغر همت، حمیدرضا آذرنگ، اسماعیل خلج، اسماعیل آذر، مهدی افضلی و رضا رحمانی. می‌دانید که این آخری، وزیر صنعت، معدن و تجارت است. حالا چرا هنرمندان به دیدار آقای وزیر شتافته بودند، عرض می‌کنیم.
در این دیدار در واقع هنرمندان ضمن بیان برخی دغدغه‌های خود، از وزیر صمت خواسته‌اند حضور حمایتی پررنگ‌تر صنعت از هنر ایران را تسهیل کند. رضا رحمانی هم با استقبال از پشتیبانی همه جانبه صنایع از هنر، گفته که صنعت و تجارت ما برای فرهنگ‌سازی نیازمند اصحاب فرهنگ و هنر است.
مهدی افضلی، مدیر عامل موسسه توسعه هنرهای معاصر آغازگر این نشست صمیمانه بوده. او گفته از تمایل جدی وزیر صمت برای همکاری با جامعه هنری باخبر شده است. اسماعیل آذر، شاعر شناخته‌شده هم در ادامه خواهان نگاه حمایتی صنایع از ادبیات ایران شده. حبیب‌ا... صادقی نقاش، علی شیرازی دیگر هنرمند تجسمی، سیف‌ا... پویاراد موسس دوسالانه نقاشی دامون‌فر، حمیدرضا نوربخش مدیر‌عامل خانه موسیقی، شهرداد روحانی رهبر ارکستر سمفونیک تهران، محمد معتمدی خواننده، شهرام گیل‌آبادی مدیرعامل خانه تئاتر، حمیدرضا آذرنگ دبیر جشنواره تئاتر مقاومت و اصغر همت و اسماعیل خلج بازیگر در این نشست خواهان توجه افزون‌تر صنایع به مقوله فرهنگ و هنر شدند. آقای وزیر هم در نهایت گفته که کمیته یا کارگروه هنر و صنعت هر چه زودتر تشکیل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر