jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۸۹۲۸ ۳۰ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محمد سرشار،‌ مدیر شبکه پویا و نهال در گفت‌وگو با ایرنا از اقدامات این شبکه برای مخاطبان معلول خبر داد: شبکه کودک در حال قدم برداشتن در حوزه مناسب‌سازی برای کودکان معلول است. این شبکه قصد دارد برای خردسالان که بیش از هفت سال سن دارند و ناشنوا هستند، زیرنویس ارائه دهد. با این روش کودکان و خردسالان ناشنوا می‌توانند انیمیشن‌ها و برنامه‌های محبوب خود را با زیرنویس فارسی ببینند.


درنظر داریم هنگام پخش برنامه در گوشه تصویر برای خردسالان ناشنوا راهنمای تصویری داشته باشیم و در این راهنمای تصویری مجری مسلط به زبان ناشنوایان متن برنامه را خواهد خواند.
برای خردسالان نابینا در نظر گرفته شده که فایل صوتی راهنمای شنیداری ارائه شود و این‌گونه خردسالان نابینا نیز می‌توانند بیننده برنامه‌های شبکه کودک باشند.
باید قبول کرد که کودکان معمولی به خاطر عدم آگاهی و عدم تجربه در ارتباط‌گیری از کودکان معلول کمی کناره‌گیری می‌کنند. این مساله باعث شده مشکلاتی از نظر عاطفی برای خردسالان معلول پیش بیاید.
در دنیا شبکه‌های پیشرفته عده‌ای از معلولان را استخدام می‌کند تا این عزیزان معلول برای ساخت برنامه مناسب به برنامه‌سازها کمک کنند و این‌گونه در برنامه‌سازی موفق قدم برمی‌دارند. ما هم باید این مسیر استاندارد را طی کنیم و برنامه‌هایی برای معلول و حتی کودکان اوتیسمی داشته باشیم البته باید بگویم در قسمتی از این داستان ما هم موفق عمل کرده‌ایم اما باید قوی‌تر قدم برداشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر