jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۵۳۶۴   ۱۲ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

این روزها در سالن بوستان مرکز تئاتر کانون، تئاتری اجرا می‌شود به نام «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» که از نوشته‌های شل سیلور استاین است.

ناصر آویژه این نمایش را کارگردانی می‌کند و ایفای نقش سیلوراستاین را نیز برعهده دارد. روز دوشنبه گذشته این نمایش با حضور خانواده‌ها و همچنین نویسندگان و شعرای ادبیات کودک و نوجوان به صحنه رفت و در ادامه اجرا از رضی هیرمندی مترجم آثار شل‌سیلور استاین تجلیل شد. هیرمندی چند‌جلد از ترجمه آخرین اثر سیلور استاین را با عنوان «با همه چی» برای علاقه‌مندان امضا کرد و ناصر آویژه نیز با گریم و لباس سیلور استاین خطاب به کودکان حاضر در سالن گفت: من شل سیلور استاین، متولد ۱۹۳۰ در شیکاگو هستم که سال ۱۹۹۹ بر اثر سکته قلبی درگذشتم. کتاب‌های زیادی برای بچه‌ها نوشتم، ترانه نوشتم و نقاشی کردم. کتاب‌های من به زبان‌های مختلف به‌خصوص فارسی ترجمه شد و فردی که من را به مخاطبان ایرانی معرفی کرد کسی نیست جز رضی هیرمندی.
نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» که نمایشی ویژه کودکان، نوجوانان و خانواده‌هاست با بازی مریم آشوری، ماهک فتاح‌پور، ناصر آویژه، مهرداد باقری، شاهین گل‌کار، محمد اله‌دادی، سبا سلیمانی و رها آویژه اجرا می‌شوند.
همچنین براساس توضیحات آویژه، پویشی با عنوان «یک شب، یک نمایش، یک نویسنده» راه‌اندازی شده که طی آن هر اجرای نمایش عموی عجیب بزرگ کوچیک من با حضور یک‌نویسنده به صحنه می‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر