پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری 2 نفر که با شناسایی فروشندگان کالا در سایت دیوار با ترفندی خاص اقدام به کلاهبرداری از آنان می کردند خبر داد.
کد خبر: ۱۲۱۵۰۴۱
کلاهبرداران سایت دیوار دستگیر شدند

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حسین ترکیان با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی شکایت زنی مبنی بر کلاهبرداری 2 نفر از طریق سایت دیوار موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: فرد شاکی در تحقیقات پلیس عنوان داشت، برای فروش لب تاپ خود اقدام به درج آگهی در سایت دیوار کرده بودم که شخص ناشناسی با من تماس گرفته و تقاضای خرید آن را کرد و پس از آن آدرس منزل من را گرفت.

فردای آن روز دو نفر با مراجعه به محل نسبت به دریافت لب تاپ اقدام و مدعی شدند مبلغ معامله که 100 میلیون ریال توافق شده بود را از طریق همراه بانک پرداخت خواهند کرد به همین جهت شماره حسابم را گرفته و با گوشی خود وانمود به اجرای عملیات بانکی کرده و در پایان پیامک تائیدیه انتقال وجه را به من نشان داده و مدعی شدند که پول تا یک ساعت دیگر به حسابم واریز خواهد شد. اما نه تنها یک ساعت دیگر بلکه تا فردا هم پول به حسابم واریز نشد وقتی به بانک مراجعه کردم متوجه شدم پیامک تائیدیه انتقال وجه ساختگی و فاقد اصالت بوده و به این شیوه از من کلاهبرداری شده است.

سرهنگ ترکیان ادامه داد: تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی کلاهبرداران ادامه داشت تا اینکه 5 نفر دیگر نیز که به همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند به پلیس آگاهی مراجعه کرده و اعلام شکایت کردند.

سرپرست پلیس آگاهی استان اصفهان خاطرنشان کرد: با بیشتر شدن تعداد شاکیان، پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و سرانجام با تکمیل شدن تحقیقات کارآگاهان و استفاده از یکسری اقدامات علمی و تخصصی پلیسی هویت اصلی متهمان شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند.

ترکیان افزود: متهمان پس از مواجه شدن با مال باختگان و همچنین مدارک و مستندات علمی پلیس، لب به اعتراف باز کرده و به 6 فقره کلاهبرداری که ارزش ریالی آن ها برابر اعلام کارشناسان مربوطه 700 میلیون ریال بوده اقرار کردند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از متهمان علاوه این پرونده به اتهام جعل چک و استفاده از سند مجعول با 15 شاکی تحت تعقیب محاکم قضائی بوده در این زمینه نیز برای وی پرونده ای جداگانه تشکیل و هر دو متهم جهت اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها