jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۵۹۳۲ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

با گذشت ده سال از قتل مرد جوان در دره فرحزاد و شناسایی نشدن قاتل او، دیه‌اش از بیت‌المال به اولیای‌دم پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار جنایی جام‌جم، 24 اردیبهشت 88 مرد 37 ساله‌ای در حالی که زخمی بود، به بیمارستان میلاد تهران منتقل و بعد از چهار روز فوت شد. همزمان با تحقیق از خانواده مقتول معلوم شد مقتول متاهل بوده و یک فرزند دارد. بعد از ظهر از خانه بیرون رفته و شب که بازگشته زخمی بوده است.
در ادامه دوست مقتول مورد تحقیق قرار گرفت و گفت: مقتول معتاد بود و از یک سال پیش اعتیادش را ترک کرد. همین باعث شد با یک قاچاقچی به نام شاهین درگیر شده و مانع فروش موادمخدر به جوانان محل شود. آن مرد از مقتول کینه به دل گرفته و چند بار تهدیدش کرده بود . آن روز هم مرد قاچاقچی وی را به دره فرحزاد دعوت کرد تا با دوستم حرف بزندکه با هم رفتیم. شاهین با جازدن خودش به عنوان مامور قلابی از معتادان دره فرحزاد پول زور می‌گرفت و اخاذی می‌کرد. با دیدنمان با دوستم درگیر شد، همدستانش مرا در گوشه‌ای کتک زدندو شاهین دوستم را زخمی کردو با چوب ضربه‌هایی به سرش زد و باعث مرگ او شد.
در مرحله بعدی ماموران به تحقیق از شاهدان حاضر در محل جنایت پرداختند که آنها گفته‌های مشابهی را مطرح کردند. اما هیچ‌کدام نمی‌دانستند نام واقعی قاتل چه بوده است.
ماموران با جمع‌بندی این اطلاعات در جست‌وجوی قاتل فراری بودند، اما ردی از او به دست نیامد و پلیس موفق به دستگیری قاتل نشد. چون قاتل شناسایی نشد، خانواده مقتول درخواست دیه از بیت‌المال کردند که پرونده با صدور جلب به دادرسی به شعبه 71 دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد که با درخواست این خانواده مبنی بردریافت دیه موافقت شد. حکم صادره در شعبه 19 دیوان عالی کشور تایید و به اجرای احکام جنایی تهران ارسال و بعد از ده سال، دیه پرداخت شد. اما بخشی از پرونده درباره دستگیری قاتل فراری همچنان در مرجع قضایی مفتوح است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر