jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۴۴۵۹ ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محققان دریافتند داروهای مورداستفاده در درمان بیماری قلبی و آنژین می‌تواند از زوال عقل و سکته پیشگیری کنند.

محققان دانشگاه ادینبرگ بریتانیا دریافتند دو داروی cilostazol و isosorbide mononitrate که برای درمان بیماری قلبی و آنژین مصرف می‌شوند، در آزمایش اولیه پیشگیری از سکته و زوال عقل ناشی از آسیب به عروق ریز خونی مغز امیدوارکننده بودند. آسیب به عروق خونی کوچک مغز عامل حدود یک چهارم از سکته‌های مغزی و نیز شیوع مشکلات حافظه و زوال عقل نیز است. درحال حاضر تنها راه کاهش ریسک بیماری، کنترل فشارخون و کلسترول، ترک سیگار و کنترل علائم دیابت است. یافته‌ها نشان داده است این داروها برای استفاده توسط بیماران دچار سکته، حداقل در کوتاه مدت، ایمن هستند. همچنین مصرف آنها به بهبود عملکرد عروق خونی در دست و مغز کمک کرده و موجب بهبود مهارت‌های فکر شده است. / مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر