بازخوانی «چه باید کرد؟» در کتاب شب

رادیو تهران این هفته در برنامه کتاب شب، اثر مشهور لئو تولستوی «چه باید کرد؟» را با صدای بهروز رضوی بازخوانی می کند.
کد خبر: ۱۲۰۰۵۵۲
بازخوانی «چه باید کرد؟» در کتاب شب

به گزارش جام جم آنلاین، محمدباقر رضایی نویسنده و سردبیر برنامه در توضیح این اثر گفت: چه باید کرد؟ یکی از آثار غیر داستانی و مستند تولستوی به شمار می رود، اما آنقدر زیبا نوشته شده که اکثر کتابخوان ها آن را به عنوان رمان می خوانند.

تولستوی در این اثر کلاسیک، مفاهیمی را درباره فقر و نداری مطرح کرده که تا امروز هم در اغلب جوامع، کاربرد دارد.

ماجرا به این صورت است که تولستوی، خود، که در روستا زندگی می کند، مدتی برای معالجه به مسکو می آید و در کمال حیرت می بیند تعداد گداهای مسکو سر به فلک می کشد.

تصمیم می گیرد چند روزی در میان آنها بگردد و پنهانی تحقیق کند تا بفهمد علت وجود این همه گدا در شهر پیشرفته مسکو چیست؟ عاقبت به نتیجه هایی می رسد و از مخاطبانش می پرسد: چه باید کرد؟

تولستوی در نهم سپتامبر سال 1828 میلادی به دنیا آمد و در بیستم نوامبر 1910 در گذشت. آثار مهم او: جنگ و صلح، آناکارنینا، رستاخیز، مرگ ایوان ایلیچ، هنر چیست؟ خداوند حقیقت را می بیند اما صبر می کند، نوری در تاریکی و دهها اثر داستانی و غیر داستانی است که همگی به فارسی برگردانده شده اند.

تنظیم رادیویی و ویرایش این اثر از روی ترجمه های گوناگون برای برنامه کتاب شب در شش قسمت 20 دقیقه ای انجام گرفته که از امشب (شنبه 24 تا پنجشنبه 29 فروردین) با تهیه کنندگی محمود احمدی و صدابرداری محسن فراهانی در گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران تولید می شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها