jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۷۰۵۴   ۲۱ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

شش سال بعد از جنایت وحشتناکی که مرد ایرانی - عراقی در شهر برلین آلمان رقم زده و زن ایرانی را تا سر حد مرگ شکنجه داده بود، وی دیروز در دادگاه از قضات کمک خواست و درخواست تقسیط دیه را مطرح کرد. این مرد با درخواست شاکی به پرداخت 5/2 برابر دیه کامل محکوم شده است.

به گزارش جام‌جم، 9 آبان 91 پلیس برلین آلمان باخبر شد یک زن 36 ساله ایرانی‌تبار به نام بنفشه در خانه‌اش در محله «شونه برگ» مورد حمله وحشیانه قرار گرفته است. در محل درگیری، پلیس دریافت بنفشه از سوی مرد 45 ساله‌ای به نام عبدا... شکنجه شده است. پلیس برلین تابعیت عبدا... را هلندی و اصلیتش را ایرانی ـ عراقی اعلام کرد و از ساکنان آلمان خواست برای دستگیری وی همکاری کنند.با انتشار این خبر در رسانه‌های ایران، پلیس آگاهی تهران متوجه شد عبدا... از آلمان خارج و از مرز ترکیه وارد ایران شده است.به این ترتیب عصر 26 آبان91 مرد شکنجه گردر مسیر تهران بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت.
وی گفت: بسیاری از خبرهایی که در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها منتشر شده، دروغ است. می‌خواستم با بنفشه ازدواج کنم اما به خاطر اختلاف شدید خانوادگی با چاقو به جانش افتادم و اعضای بدنش را قطع کردم. این مرد در شعبه 113دادگاه کیفری سابق استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در آن جلسه وکیل شاکی گفت: موکلم و دخترش که حالا 12سال دارد در آلمان هستند و من پیگیر پرونده‌شان هستم. عبدا... که پیشتر به‌خاطر انتشار تصویر‌های خصوصی همسرش در اصفهان به زندان محکوم شده و تحت تعقیب پلیس بود به آلمان می‌رود و به بهانه کمک به موکلم و دختر ده ساله‌اش که در برلین ساکن بودند و به زبان آلمانی تسلط کامل نداشتند با آنها طرح دوستی می‌ریزد و به خانه آنها رفت و آمد می‌کند. تا این‌که یک روز مقابل خانه بنفشه کمین می‌کند و هنگامی که دخترش قصد رفتن به مدرسه را داشته، مانع او می‌شود.
این وکیل دادگستری ادامه داد: عبدا... دست و پای موکلم و دخترش را با چسب می‌بندد و آنها را با چاقو تهدید می‌کند. سپس دختربچه را در اتاق زندانی کرده و موکلم را تا سر حد مرگ شکنجه می‌دهد. این مرد اعضای بدن موکلم از جمله بینی او را با چاقو و قیچی قطع می‌کند و می‌گریزد. حالا با توجه به مدارک‌ موجود در پرونده و همچنین تحقیقات پلیس آلمان به اتهام شروع به قتل بنفشه، جرح عمدی منجر به نقص عضو، مخفی کردن دختر خردسال موکل و همچنین آزار بنفشه، برای عبدا... اشد مجازات می‌خواهم. در ادامه جلسه و با توجه به درخواست وکیل شاکی مبنی بر قصاص، پرونده برای بررسی به پزشکی قانونی فرستاده شد. وقتی پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد فقط در صورت معاینه شاکی می‌تواند در مورد امکان قصاص متهم اظهار نظر کند، پرونده برای دومین‌بار در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران تحت رسیدگی قرار گرفت.
به این ترتیب بنفشه که به‌خاطر درمانش امکان بازگشت به ایران را نداشت، درخواستش را مبنی بر قصاص به دریافت دیه تغییر داد. به این ترتیب قضات دادگاه عبدا... را به پرداخت دیه و 25 سال زندان به جرم آدم‌ربایی و شکنجه محکوم کردند.حکم صادره اما در دیوان عالی کشور تایید نشد و عبدا... این بار در شعبه 11 دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. وی در آن جلسه گفت:می دانم اشتباه کرده‌ام و باید تاوانش را بدهم ولی از قضات دادگاه تقاضای بخشش دارم. من کنترل اعصابم را از دست داده بودم که با چاقو و قیچی به جان بنفشه افتادم.
در پایان جلسه هیات قضایی وی را به پرداخت 5/2 برابر دیه کامل و زندان محکوم کردند.این حکم در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد. ولی چون عبدا... توان پرداخت دیه را نداشت در زندان ماند. وی نامه‌ای به قضات دادگاه نوشت و درخواست کمک کرد. به این ترتیب دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در این جلسه عبدا... درخواست اعسار را مطرح کرد. وی گفت: من توان پرداخت دیه را به صورت یکجا ندارم و اگر چندین سال دیگر هم در زندان باشم، نمی‌توانم این مبلغ را بپردازم. به همین علت از قضات دادگاه تقاضا دارم با تقسیط دیه موافقت کنند. من اگر آزاد شوم، کار می‌کنم و دیه را قسطی می‌پردازم.
وی همچنین دو شاهد را به دادگاه معرفی کرد تا درباره وضعیت مالی وی شهادت دهند. دو شاهد گفتند: عبدا... اموالی ندارد که بتواند 5/2 برابر دیه را به صورت یکجا پرداخت کند.
در پایان جلسه قضات دادگاه وارد شور شدند تا درباره درخواست این متهم اظهار‌نظر کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر