jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۶۶۱۱   ۱۹ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

روز جمعه خانه هنرمندان محلی برای پاسداشت هنری شخصی بود که بیش از 60 سال است به نوعی آبروی هنر ایران است. مراسم تجلیل از شش دهه خلاقیت تصویری کامبیز درم‌بخش در شانزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر برگزار شد. در ابتدای این مراسم، سیف‌ا... صمدیان، دبیر جشن تصویر سال در سخنانی گفت: «بی‌شک کامبیز درم‌بخش یکی از کسانی است که وجودش به تصویر در ایران آبرو بخشیده است. او با بازگشت به ایران، به‌نحوی غربت را به غربت فرستاد. او از جمله هنرمندانی است که ثانیه ثانیه زندگی‌اش به خلق می‌گذرد.»

مجید رجبی‌معمار، مدیر خانه هنرمندان هم درباره این هنرمند پیشکسوت گفت: «کامبیز درم‌بخش یکی از مطرح‌ترین هنرمندان ایران در عرصه بین‌المللی به‌شمار می‌رود و آثارش به معتبرترین موزه‌های جهان راه پیدا کرده است. او با تداوم در کارش، راهگشای بسیاری از هنرمندان این مرز و بوم بوده است.»
جواد علیزاده، مدیرمسؤول مجله طنز و کاریکاتور هم با بیان این‌که کامبیز درم‌بخش غروری هنرمندانه دارد، گفت: «خودم را انسان بسیار خوشبختی می‌دانم که کارم را با کامبیز درم‌بخش در مجله کاریکاتور شروع کردم. شیفتگی و عشق بی‌حد و حصر او به کاریکاتور روی من و هم‌نسلانم چنان تاثیری گذاشت که کاریکاتور را جدی بگیریم.»
پخش پیام تصویری اردشیر رستمی، کاریکاتوریست و از شاگردان کامبیز درم‌بخش، دیگر بخش این مراسم بود. او در این پیام خطاب به درم‌بخش گفت: «می‌خواهم از شما به دو دلیل تشکر کنم؛ اول این‌که کارهای‌تان خیلی زیباست و مهربان، صمیمی و انسانی هستند، دوم این‌که شما هر کجای دنیا بودید، با اسم ایران در جشنواره‌ها شرکت می‌کردید. مرسی که ایران عزیز را هیچ‌وقت فراموش نکردید.»
در ادامه، سیدمسعود شجاعی ‌طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری هم در سخنانی گفت: «درم‌بخش یکی از هنرمندانی است که وجودشان مایه مباهات ایران در عرصه بین‌المللی است. او در کاریکاتورهای خود، نقش‌مایه‌های ایرانی را با زبانی جهانی به تصویر می‌کشد.»
او افزود: «بخش عمده‌ای از حضور این هنرمند در عرصه کارتون مطبوعاتی می‌گنجد، اما او با ذهن خلاق خود همزمان پایه‌گذار مفهوم تازه‌ای از کارتون نیز بوده است. بدون شک درم‌بخش نماینده اندیشه‌ای تازه و جسورانه در کارتون ایران است که با حذف قید و بند از شیوه‌های کلاسیک وارداتی، در سبکی خلاصه می‌شود که کاملا متعلق به خود اوست.»
این مراسم با سخنان کامبیز درم‌بخش ادامه یافت که با بیان خاطراتی از او همراه شد؛ خاطراتی طنز از دیگر مراسم بزرگداشتش که با خنده حاضران در سالن همراه شد. اهدای تندیس جشن تصویر سال و لوح تقدیر خانه هنرمندان ایران به این هنرمند پیشکسوت، پایان‌بخش مراسم تجلیل از کامبیز درم‌بخش بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر