jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۲۴۳۰   ۲۸ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

احتمالا از فواید روغن ماهی برای سلامتی زیاد شنیده‌اید. غذاهای دریایی و مکمل‌ها منابع اصلی روغن ماهی به‌شمار می‌روند.

گفته می‌شود روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ است. ازجمله فواید اسیدهای چرب غیراشباع می‌توان به پیشگیری از حملات قلبی، کاهش تری‌گلیسیرید خون و کاهش خطر گرفتگی عروق اشاره کرد، اما اگر مصرف ماهی چنین فوایدی دارد، آیا مصرف مکمل‌های روغن ماهی هم همین فواید را به‌همراه خواهد داشت؟
پژوهش‌های انجام‌ شده در این زمینه به نتایج گوناگونی دست یافته. مثلا در یکی از پژوهش‌های اخیر مشخص شد مکمل‌های روغن ماهی شاید هیچ فایده‌ای برای قلب نداشته باشد. پژوهشگران احتمال می‌دهند بدنمان مواد مغذی را از منابع غذایی راحت‌تر از قرص‌های مکمل جذب می‌کند. دیگر این‌که مثلا ماهی سالمون علاوه‌ بر امگا ۳ از مقادیر قابل‌توجهی پروتئین، ویتامین B و پتاسیم هم برخوردار است. منتها مکمل‌ها فقط همان ماده مغذی خاص را که امگا ۳ باشد به بدن می‌رسانند و پژوهشگران از همین‌رو معتقدند شاید بدن مکمل‌ها را به‌نحوی دیگر پردازش می‌کند. از آن‌طرف پژوهش‌هایی هم که از فایده مکمل‌های روغن ماهی برای سلامت قلب خبر می‌دهند، اما در حال حاضر این فایده فقط روی عده محدودی مشاهده شده است و نمی‌توان نتایج مشاهده ‌شده درخصوص فایده مکمل‌های روغن ماهی را به همه تعمیم داد. پس شاید بهتر باشد مصرف مواد غذایی حاوی امگا۳ نظیر ماهی، دانه چیا، گردو، تخم کتان و بسیاری دیگر از منابع حاوی این ماده مغذی را جدی‌تر بگیرید.


منبع: medicaldaily

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر