jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۰۸۰۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

به گفته محققان، انجام ورزش‌های هوازی نظیر دویدن و پیاده‌روی در مقایسه با سایر ورزش‌ها سه برابر بیشتر در به تعویق انداختن آلزایمر و همچنین بهبود عملکرد شناختی در سالمندان موثرتر است. بیماری آلزایمر به عنوان شایع ترین نوع دمانس یا زوال عقل، یک اختلال مغزی است که به مرور زمان موجب نابودی حافظه و مهارت‌های فکری می‌شود. در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای این عارضه وجود ندارد.

یافته‌های محققان دانشگاه کانکتیکات آمریکا نشان می‌دهد سالمندان در معرض خطر ابتلا به آلزایمر یا مبتلا به آلزایمر که تحت ورزش‌های هوازی قرار گرفتند سه برابر بیشتر بهبود توانایی فکری و تصمیم‌گیری را تجربه کردند.
طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، افراد مسن لازم است ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش متوسط (نظیر پیاده‌روری تند)، ۷۵ دقیقه ورزش هوازی تند یا تلفیق هردو را انجام دهند. / مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر