jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۰۲۵۰   ۱۶ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

متاسفانه در مورد خیلی از مضمون‌های تکراری کاری نمی‌توانیم بکنیم. در سریال‌ها بیش از حد بر درد و رنج انسان‌ها متمرکز شده‌ایم و انگار سریال‌ها فقط مختص غم تولید می‌شود، درصورتی که باید تنوع ژانر داشت.

در نظر بگیرید از صبح تا شب کار می‌کنید و می‌خواهید چند ساعتی مقابل تلویزیون با خانواده نشسته و از برنامه‌ها لذت ببرید، ولی با چه سریال‌هایی مواجه می‌شوید؟ سریال‌هایی که اغلب دم از غم و غصه و اندوه می‌زنند. مسلم است بیننده از این قصه‌ها فراری و به سمت و سوی دیگر رسانه‌ها می‌رود.
ما بازیگر، فیلمبردار و کارگردان‌های فوق‌العاده‌ای داریم و کوچک‌ترین شکی نیست که فقط ما چوب برخی تنگ‌نظری‌های بیخودی را می‌خوریم یعنی آدم‌ها را در جای درست قرار نمی‌دهیم و از آن سو در پرداختن به مضامین هم مدام خط قرمزهای بعضا خودساخته می‌تراشیم!
ما در نوشتار و فیلمنامه محدودیت‌های فراوان داریم و متاسفانه در تصویب سریال‌ها، از بالا سلیقه‌های شخصی اعمال می‌شود و از آن بدتر، رفتن به سراغ سوژه‌هایی است که بی‌ربط با اجتماع ما هستند.
چرا تلویزیون به موضوعاتی که مردم دوست دارند نمی‌پردازد؟ چرا در تلویزیون ما به‌خصوص در سریال‌ها، شادابی وجود ندارد؟
باید قبول کنیم سطح توقع مردم و به‌خصوص سلیقه جوانان ما بالا رفته است و اگر این مهم را در نظر نگیریم، بی‌شک در آینده با مشکلات بزرگی روبه‌رو خواهیم شد؛ آن هم در زمانی که فناوری با سرعت فوق‌العاده رو به پیشرفت است پس تلویزیون باید سلیقه مخاطب خود را لحاظ کند.


شهرام عبدلی

بازیگر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر