jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۶۱۹۵   ۰۱ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی تاکید کرد صهیونیست‌ها اجازه ورود به مالزی را ندارند چرا که دو طرف با هم روابط دیپلماتیک ندارند. مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین به نقل از منابع خبری مالزی گزارش کرد ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی گفته است: ما با اسرائیل روابط دیپلماتیک نداریم و احساس می‌کنیم اسرائیلی‌ها دست به اقداماتی می‌زنند که اختلافات زیادی بر سر آنها وجود دارد. وی هفته گذشته نیز اعلام کرده بود شناگران اسرائیلی اجازه مشارکت در مسابقه‌ای را که در هفته‌های آینده در ایالت ساراواک شرقی برگزار خواهد شد، نخواهند داشت. این مسابقات حکم ورودی مسابقات قهرمانی المپیک توکیو ۲۰۲۰ را دارد.

به گزارش ایسنا، بر همین اساس صفی‌الدین بن عبد‌ا... وزیر خارجه مالزی هم یادآور شد: هیأت وزیران مالزی هفته گذشته چنین تصمیمی گرفت و حتی در صورتی که میزبان این مسابقات باشیم، به آنها (صهیونیست‌ها) اجازه ورود به کشورمان را نخواهیم داد. وزیر خارجه مالزی تاکید کرده است مالزی میزبان هیچ‌گونه فعالیتی که اسرائیل در آن شرکت داشته باشد یا هیأتی را به آن بفرستد، نخواهد بود. وی افزود: مالزی بر موضع خود در قبال مساله فلسطین به عنوان یک بحران انسانی تاکید دارد. ما به مساله فلسطین تنها از بعد دینی نگاه نمی‌کنیم... این مساله یک مساله انسانی و مرتبط با حقوق بشر است و نوعی مبارزه به نیابت از مظلومان به شمار می‌رود. اقدام مالزی مبنی بر ممنوعیت ورود ورزشکاران اسرائیلی به این کشور مورد استقبال فلسطینی‌ها نیز قرار گرفت و اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس از این بابت از ماهاتیر محمد تشکر و قدردانی کرد. اقدام اخیر مالزی خشم مقامات اسرائیلی را به همراه داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر