jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۵۱۰۸ ۲۷ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

محققان دانشگاه ساوت فلوریدای آمریکا دریافته اند رژیم غذایی کتوژنیک علاوه بر کمک به کاهش وزن و بهبود سلامت عمومی بدن، می‌تواند به کاهش حملات صرع نیز کمک کند.

رژیم غذایی کتوژنیک حاوی میزان بالای چربی و میزان کم پروتئین و کربوهیدرات‌هاست. رژیم کتوژنیک شامل یک رژیم غذایی با کربوهیدرات بسیار پایین، چربی بالا و پروتئین به میزان حداقل ضروری است و روی هم رفته میزان کالری دریافتی به حدود 75 درصد مطلوب براساس سن کاهش می‌یابد.
به گفته محققان، ترکیب برخی از فاکتورهای رژیم غذایی کتوژنیک با رژیم‌های غذایی سرشار از کربوهیدرات می‌تواند به طور چشمگیری حملات ناشی از قرار گرفتن در معرض سطح بالایی از اکسیژن را به تاخیر اندازد.یافته‌ها نشان داد ه است با بهره گیری از این نوع رژیم غذایی، حملات صرع تا ۲۱۹ درصد به تاخیر افتاد و شدت تشنج‌ها نیز به شکل قابل توجهی کاهش یافت./ مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر