jamejamonline
استان ها گیلان کد خبر: ۱۱۸۴۸۵۳ ۲۶ دی ۱۳۹۷  |  ۱۲:۵۹

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت:‌ آتش‌سوزی در جنگل‌های گیلان به حدود ۱۰ هکتار از این جنگل‌ها آسیب رساند.

آتش‌سوزی در جنگل‌ های گیلان

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم ، رضا اسلامی اظهار داشت: بر اثر وزش تند باد شدید از دیروز 25 دی در برخی از جنگل‌های گیلان از جمله اراضی جنگلی دوره هیرکانی شهرستان سیاهکل آتش‌‌سوزی‌هایی رخ داد که با تلاش نیروهای امدادی حریق ایجاد شده مهار و کنترل شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در تشریح وضعیت آتش‌ سوزی جنگل‌های این استان ابراز داشت:‌ از اواخر و همزمان با تندباد بسیار شدید در شهرستان‌هایی نظیر سیاهکل،‌ رودبار، آستارا و رشت شاهد وقوع آتش سوزی در املاک و اراضی تحت مدیریت منابع طبیعی بودیم.

اسلامی با بیان اینکه در مجموع حدود 9.7 هکتار از اراضی جنگلی گیلان دچار آتش‌‌سوزی شده‌ است ابراز داشت: با اقدام بسیار فوری و با تلاش شبانه‌روزی نیروهای امدادی و آتش نشانی بخشی از حریق‌های ایجاد شده در اراضی جنگلی گیلان تحت کنترل درآمده و بخشی دیگر نیز مهار شده‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه عاملی باعث بروز این آتش‌ سوزی‌ها شده است نیز خاطرنشان کرد: اغلب این حریق‌های به وجود آمده سرمنشأ انسانی دارند که به علت بی‌احتیاطی و یا به دست افراد فرصت طلب حتی به صورت عمدی ایجاد شده و به علت وزش تند باد شدت گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان در مورد علت آتش‌ سوزی جنگل‌های سیاهکل نیز تصریح کرد:‌ جنگل‌های هیرکانی سیاهکل همواره مورد طمع سودجویان بوده است و افراد به قصد افزودن جنگل به اراضی مرتعی و یا برای تصاحب شخصی اقدام به آتش زدن جنگل‌های این منطقه می‌کنند.

اسلامی با تأکید بر اینکه وضعیت و شرایط جنگل‌هایی که در اواخر دیروز در گیلان دچار آتش سوزی شده‌اند تحت کنترل است افزود:‌ با اقدام سریع دستگاه‌های مرتبط و عضو ستاد مدیریت بحران از تشدید حریق‌های ایجاد شده جلوگیری به عمل آمد بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: