jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۱۱۸۶   ۰۳ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

پژوهشگران موفق به توسعه حسگرهای کاغذی الکتریکی شده‌اند که این حسگرها می‌توانند جایگزین دستگاه‌های گلوکزمتر افراد مبتلا به دیابت شوند.

به این ترتیب، یک روش غیر‌تهاجمی و مناسب ممکن است به زودی جایگزین تست‌های دردناک گلوکز خون شود که توسط گلوکزمتر از افراد گرفته می‌شود.
گلوکزمتر یک ابزار پزشکی است که برای تعیین تخمین غلظت گلوکز در خون به کار می‌رود. این ابزار یکی از اجزای اصلی مانیتورینگ قند در خانه برای بیماران دیابتی یا هیپوگلیسمی است.
اخیرا دانشمندان یک حسگر نوار - کاغذی ابداع کرده‌اند که می‌تواند میزان گلوکز خون افراد را تنها از طریق بزاق بیمار اندازه‌گیری کند. پژوهشگران ابتدا یک جوهر تجاری حاوی پلیمرهای الکتریکی هدایت شده را در چاپگر جوهرافشان قرار داده و ترکیب کردند، پس از این‌که بزاق روی این حسگر قرار گیرد، گلوکز موجود در مایع بدن با گلوکز اکسیداز واکنش نشان داده و یک سیگنال الکتریکی ایجاد می‌شود.
این سیگنال توسط الکترودها برداشته می‌شود و می‌توان آن را با یک دستگاه جداگانه خواند. قدرت سیگنال با سطوح گلوکز خون افراد مرتبط است./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر