jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۵۹۹۷   ۲۱ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

سومین قهرمانی پی در پی شیربچه‌های ایران

کاراته کاها بر بام جهان

کومیته تیمی مردان ایران در فینال مسابقات جهانی ترکیه را شکست داد و برای سومین‌بار بر بام دنیا ایستاد. روز گذشته بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی کاراته در اسپانیا به پایان رسید. مسابقاتی که در نهایت به قهرمانی کاراته کاهای ایران در کومیته تیمی منجر شد.

در کومیته تیمی مردان که ابتدا با قرعه استراحت روبهرو بود پس از این قرعه در نخستین بازی به مصاف تیم ملی ارمنستان رفتند و با نتیجه 3 بر صفر در مجموع به پیروزی رسیدند.

ملیپوشان ایران در دومین دیدار خود به مصاف سنگال رفتند و این دیدار نیز با نتیجه 3 بر یک به سود شاگردان هروی به پایان رسید. ملیپوشان کومیته تیمی کشورمان در سومین دیدار با اردن روبهرو و با شکست دادن این تیم حریف ایتالیا در نیمهنهایی شدند.

شاگردان هروی که انگیزه بالایی برای فینالیست شدن داشتند توانستند ایتالیا را هم از پیش رو بردارند تا در دیدار نهایی مقابل ترکیه قرار بگیرند.دیداری سخت که در ابتدا با دو شکست برای ایران همراه بود؛ صالح اباذری نماینده ایران که نتوانست از سد رقیب خود عبور کند و بازی را 2 بر صفر واگذار کرد. در مسابقه دوم هم بهمن عسگری بازی را یک بر صفر باخت تا اوضاع کمی برای شاگردان هروی بهم بریزد. با این حال ذبیحا... پورشیب کاپیتان تیم ملی در سومین بازی با نتیجه 3 بر صفر برنده شد تا این شروعی باشد برای قهرمانی ایران در جهان. در ادامه این رقابت مهدی خدابخشی 4 بر صفر حریف خود را شکست داد و کار به تساوی کشید.

سجاد گنج زاده به عنوان آخرین نماینده وارد تاتامی شد و با نتیجه 4 بر صفر حریف خود را شکست داد تا تیم ملی ایران قهرمان این دوره از رقابتها شود.این سومین قهرمانی ایران در جهان است.سالهای 2014 و 2016 هم کاراته کاها موفق شده بودند عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر