مجازات در اتاق انزوا

پس از مطرح شدن نگرانی‌هایی درباره سیاست «تحمل صفر» که از سوی برخی اتحادیه‌های آکادمیک انجام می‌شود، والدین انگلیسی از اتاقک‌های انزوایی که در مدارس متوسطه در سراسر این کشور استفاده می‌شوند، انتقاد کردند.
کد خبر: ۱۱۶۴۶۶۴

به گزارش ایسنا، آمارها حاکی از آن است که ۴۵ مدرسه عضو اتحادیه‌های آکادمی در انگلیس دست‌کم ۲۰درصد از دانش‌آموزان خود را در سال تحصیلی گذشته از تحصیل محروم کردند. علاوه بر آمار بالای محرومیت تحصیلی دانش‌آموزانِ این مدارس، اکنون استفاده از اتاقک‌های انزوا یا اتاق عاقبت در این مدارس نیز باعث افزایش نگرانی والدین این دانش‌آموزان شده است.

اتاقک‌ انزوا، اتاق‌ بسیار کوچکی است که دانش‌آموزان هنگام نقض قوانین مدرسه باید برای چند ساعت‌ در سکوت به تنهایی در آن بنشینند. والدین که این اتاقک‌ها را به نوعی «محرومیت داخلی» از تحصیل توصیف کرده‌اند از اتحادیه آکادمی خواستار شفاف‌سازی ساعاتی شده‌اند که دانش‌آموزان حین تنبیه به این شیوه از تحصیل محروم می‌شوند. طبق قانون اتحادیه‌های آکادمیک مدارس، دانش‌آموزان هنگام مجازات در اتاقک‌های انزوا نمی‌توانند بخوابند یا سر خود را روی میز قرار دهند بلکه باید صاف نشسته و صورت‌شان را رو به جلو قرار دهند. همچنین دانش‌آموزانِ تنبیه‌شده مجاز به ضربه زدن روی میز، تکان دادن پاهای خود روی صندلی، به چپ و راست یا عقب نگاه کردن، جویدن آدامس، فریاد زدن، آه کشیدن یا هر گونه حرکت غیرقابل قبول و اخلال‌آمیز دیگر نیستند.

دانش‌آموزان می‌توانند برخی کارهای کلاسی که با خود آورده‌اند را تکمیل کنند اما مجبور به این کار نیستند. علاوه بر آن در وقت ناهار دانش‌آموز تنبیه شده برای گرفتن وعده غذایی خود اسکورت می‌شود اما باید در این مدت سکوت اختیار کند. این قوانین همچنین روزانه حداکثر سه بار و هر بار حداکثر پنج دقیقه به دانش‌آموز اجازه می‌دهد از نزدیک‌ترین سرویس بهداشتی به اتاقک استفاده کند. والدین برخی از دانش‌آموزانی که این تنبیه‌ها را برای ساعت‌ها و گاهی حتی روزها پشت سر گذاشته‌اند با وحشیانه خواندن این سیاست‌ها اعلام کردند کودکانشان پس از اتمام این تنبیه با وخامت حال مواجه شده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها