jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۴۶۱۳ ۲۴ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

خانه هنرمندان ایران که هر ساله برنامه‌هایی را برای ماه محرم تدارک می‌بینید، ‌امسال با وجود کم شدن تعداد این رویدادها، مراسم تعزیه‌خوانی که از هنرهای قدیمی ایرانی است را برگزار می‌کند. این برنامه به مناسبت ایام سوگواری حضرت امام حسین‌(ع) به مدت 10شب از ۲۰ شهریور آغاز شده و تا پایان این ماه، در دهه اول محرم، در فضای باز خانه هنرمندان ایران ادامه دارد. در این چند شب مجالس مختلفی برای تعزیه‌هایی که اجرا می‌شوند طراحی شده است؛ شهادت شاهچراغ، متوکل عباسی و پیرزن زائر، شهادت مسلم ابن عقیل، شهادت طفلان مسلم، شهادت حر ریاحی، شهادت علی‌اکبر، شهادت قاسم ابن الحسن، شهادت حضرت عباس، شهادت امام حسین، بازار شام و شهادت حضرت رقیه از نمونه این موارد است . علاقه‌مندان به این هنر می‌توانند هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به فضای باز خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر