jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۱۱۵۱۱۹۶ ۱۲ تير ۱۳۹۷  |  ۰۵:۳۰

کلاه پهلوی به کارگردانی ضیاء الدین‌دری روی آنتن شبکه افق

بازگشت سریال پرحاشیه به تلویزیون

وقتی ضیاءالدین دری سریال کلاه پهلوی را ساخت به هیچ وجه توقع نداشت این سریال هنگام پخش با حاشیه‌های گسترده‌ای روبه‌رو شود، اما می‌توان گفت این مجموعه پرحاشیه‌‌ترین سریال الف ویژه تلویزیون بود که فقط منتقدان به این سریال انتقاد نکردند، بلکه کارگردانان و بازیگران هم دل خوشی از پخش این مجموعه نداشتند، زیرا سال‌ها تولید این مجموعه به طول انجامید و بودجه زیادی هم صرف شد، اما خروجی‌اش مطلوب نبود.

بازگشت سریال پرحاشیه به تلویزیون
دری هم در پاسخ به انتقادهایی که به سریالش وارد شد، خطاب به منتقدان گفت همه منتقدان را به خدا واگذار می‌کند، زیرا حسرت به دل مانده که یک نقد منصفانه هم درباره این مجموعه نخوانده است. به بهانه بازپخش این مجموعه بعد از اعمال تغییرات و گذشت پنج سال از پخش آن از شبکه افق، نقبی به حاشیه‌های آن زده‌ایم.

وقتی خر از تعجب از نردبام بالا میرود

ضیاءالدین دری در زمان پخش این مجموعه در گفتوگو با یکی از خبرگزاریها اعلام کرد برخی مواقع حرفهایی درباره این سریال زده میشود که به قول معروف خر از تعجب از نردبام بالا میرود. او تاکید کرد در این سریال به هیچ وجه تبلیغ بیحجابی نشده، بلکه واقعیتهای آن زمان را نشان داده است. ضمن اینکه عنوان کرد نقدهای شورای نظارت بر صدا و سیما بر این مجموعه به خاطر این است که تحت تاثیر فشارهای بیرونی قرار گرفته و به همین دلیل این سریال را مورد نقد قرار داده است.

اولین واکنش دیپلمات انگلیسی

ماهچهره خلیلی که در مجموعه کلاه پهلوی نقش یک دیپلمات انگلیسی به نام سیمسون را بازی کرده بود، اولین بازیگری است که نسبت به بازپخش این مجموعه از شبکه افق واکنش نشان داده و با انتشار پستی در اینستاگرامش از بازگشت سریال کلاه پهلوی به تلویزیون خبر داد. وی نوشت: سرانجام پس از پنج سال جلوگیری از پخش سریال فاخر کلاه پهلوی به کارگردانی سیدضیاءالدین دری اولین باز پخش این سریال ساعت یازده و نیم شب از شبکه افق از شنبه تا چهارشنبه ساعت 23 و 30 دقیقه و تکرارهای آن 9 و 30 دقیقه و 14 و 30 دقیقه است.

وقتی کلاه پهلوی با نعمتی و میرزاآقایی خوب تا نکرد

سریال کلاه پهلوی در زمان پخش منجر به گلایه برخی از بازیگران سریال هم شد و یکی از انتقادهای تند را آنا نعمتی در قالب گفتوگو با نشریات کرد. او در مصاحبه اش گفته بود عوامل سریال کلاه پهلوی با او و صالح میرزاآقایی خوب تا نکردند و همین باعث شده تا بخشهای عمدهای از نقش او که در این سریال شخصیت زرین تاج را بازی میکرد و همسرش (صالح میرزاآقایی) حذف شود.

عصبانی شدن زندهیاد مرتضی احمدی

در زمان پخش سریال کلاه پهلوی هنرمندان اظهارنظرهای متفاوتی داشتند. یکی از نظرات مربوط به زندهیاد مرتضی احمدی میشد که در زمان پخش این سریال اعلام کرد خیلی کم این مجموعه را میبیند، چرا که هر زمان این سریال را تماشا میکند، عصبانی میشود، زیرا این سریال به بخشی از تاریخ ایران توهین کرده است.

کیومرث پوراحمد، کارگردان هم به این سریال انتقاد کرده بود که بودجه این سریال به هدر رفته است. خسرو معتضد هم که منتقد سریالهای تاریخی است و هم به عنوان مشاور چنین آثاری، در زمان پخش این اثر اعلام کرد تقصیر مخاطب نیست که این سریال را نمیبینند، بلکه تقصیر سازندگان این اثر است که سریال را جذاب نساختند. همچنین حسن هدایت کارگردان بعد از تماشای قسمتهای اولیه مجموعه کلاهپهلوی مخاطبان را به صبوری دعوت کرد و خطاب به آنها گفت: باید تا انتها سریال را ببینند و بعد قضاوت کنند.

دمپایی دردسرساز

یکی از حاشیههای این سریال توسط یکی از روزنامههای کثیرالانتشار شکل گرفت و آن هم مربوط به یک دمپایی میشد که منجر به دردسرهای زیادی هم شد. ماجرا به این شکل بود که در سایت کلاه پهلوی عکسی منتشر شده بود و سارا خوئینیها که نقش عالیه را در این سریال بازی میکرد، دمپایی «نادر» را به پا داشت و این روزنامه با انتشار این گاف سر و صدای زیادی بهپا کرد.

فاطمه عودباشی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر