jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۸۱۶۴   ۲۷ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۸:۰۰

گاهی ممکن است یک طرح گرافیکی، پوستر یا هر فایل دیگر را از اینترنت جست‌وجو کرده یا از دوستان خود دریافت کنید و بخواهید همچون متون موجود روی آن، متن‌های دیگری را اضافه کرده یا بخشی از متن‌های موجود را ویرایش کنید.

در این شرایط اطلاعات از نام فونتهایی که برای نوشتن متنها در بخشهای مختلف طرح استفاده شدهاند بسیار ضروری است، چراکه شما نیز باید با همان فونتها متنهای جدید را اضافه کرده یا متنهای قبلی را ویرایش کنید و فایل لایهباز طرح موردنظر را نیز در اختیار ندارید. دوست دارید با یک ترفند ساده، نام فونتی را که برای نوشتن متن مربوطه روی طرح گرافیکی شما استفاده شده است تشخیص دهید یا شبیهترین فونت به آن را پیدا کنید؟ انجام این ترفند هم با نرمافزار فتوشاپ امکانپذیر است و هم با کمک برخی سرویسهای آنلاین که در ادامه شما را با روش استفاده از هر دو آشنا میکنیم.

فتوشاپ

طرح موردنظرتان را در فتوشاپ باز کنید.

با انتخاب ابزار انتخاب محدوده (Selection Tool) که با فشار کلید M نیز فعال میشود، محدودهای از تصویر را که متن موردنظرتان در آن وجود دارد، انتخاب کنید.

از منوی Type روی Match Font کلیک کرده و منتظر بمانید تا نام فونت مربوطه یا شبیهترین فونت به محدوده انتخابی شما نمایش داده شود.

سرویسهای آنلاین

روش استفاده از سرویسهای آنلاین در حالت کلی به این صورت است که شما تصویر موردنظرتان را آپلود میکنید. این سرویسها بخشهای متنی موجود در تصویر را بهصورت هوشمندانه تشخیص داده و شبیهترین فونت به هر بخش را به شما نمایش میدهند.

در برخی از این سرویسها فونتهایی که تشخیص داده میشوند نیز بهصورت رایگان برای دانلود در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

برخی از معروفترین سرویسهای تشخیص آنلاین نام فونت از لینکهای زیر در دسترس هستند:

https://www.myfonts.com/WhatTheFont

https://www.fontsquirrel.com/matcherator

https://www.whatfontis.com


امیر عصاری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر