jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۷۵۵۸   ۲۳ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

یک شرکت آلمانی به نام کلد پلاسما تک یکی از فناوری‌های جذاب نمایش داده شده در فیلم سینمایی استار ترک را در جهان حقیقی به کار خواهد گرفت. به گزارش مهر، این فناوری انقلابی اساسی در زمینه مداوای زخم‌ها و به خصوص جراحت‌های حاد که جان بیماران اورژانسی را تهدید می‌کند، ایجاد خواهد کرد. در قالب این فناوری از وصله‌های تولید شده با استفاده از پلاسمای سرد که با کمک سیلیکون تولید شده‌اند برای مداوا و ترمیم سریع زخم‌ها استفاده می‌شود.

این روش یادآور ابزاری موسوم به بازسازی کننده پوست در فیلم علمی-تخیلی استار ترک است که با استفاده از آن زخمهای عمیق و خطرناک افراد به سرعت ترمیم میشدند. وصله یادشده از یونها و تشعشعات اشعه ماورا بنفش به منظور ضدعفونی و التیام بخشیدن سریع زخمها استفاده میکند و در واقع جایگزینی برای آنتیبیوتیک محسوب میشود. یکی دیگر از مزایای این روش نسبت به استفاده از آنتیبیوتیک سرعت بالاتر آن برای بهبود زخمهاست. پلاسمای سرد در واقع یک گاز یونیزه شده است که یک پوشش سیلیکونی و منبع تامین انرژی برای تسهیل چسباندن آن به زخم نیز در نظر گرفته شده است. ترکیب این مواد با یکدیگر و همین طور اکسیژن موجود در هوا قادر به از بین بردن باکتریها و بهبود زخمها در عرض کمتر از دو دقیقه است. این در حالی است که بهبود نسبی زخمها و جراحات مشابه با استفاده از آنتی بیوتیکها در بیمارستانها به حدود ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد. انتظار میرود استفاده از این روش درمانی تا قبل از پایان سال ۲۰۱۸ در آلمان آغاز شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر