jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۰۸۱۲ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

تعداد تماشاخانه‌های خصوصی در تهران روز به روز در حال افزایش است و هر کدام از آنها هم قوانین خاص خود را دارند. فقط 23 تماشاخانه در تهران توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انجمن صنفی تماشاخانه‌های ایران معرفی شده‌اند، در واقع این تعداد، سالن‌هایی هستند که وزارت فرهنگ با فعالیت آنها به شکل مجاز موافقت کرده است.

در چند سال اخیر تماشاخانههای خصوصی بسیاری در شهر تهران راهاندازی شده که در این میان مدیرانی سکان هدایت آنها را برعهده دارند که از چهرههای

شناخته شده در حوزه نمایش هستند. شروع کار تماشاخانههای خصوصی در تهران با تماشاخانه «باران» بود. تماشاخانه باران با مدیریت خیام وقار، بازیگر تئاتر و سینما آغاز به کار کرد و وقتی رونق گرفت آرام آرام تماشاخانههای بسیاری متولد شدند. «تئاتر مستقل» اما یکی از موفقترین تماشاخانههای پایتخت است که با مدیریت مهدی و مصطفی کوشکی فعالیت میکند. حمید عرب و فارس باقری هم که هر دو از تئاتریهای قدیمی هستند مدیریت تماشاخانه « کنش معاصر» را به عهده دارند. شاهین چگینی که رئیس صنف تماشاخانههای خصوصی هم هست مدیریت تماشاخانه «مشایخی» را به عهده دارد و میلاد شجره هم سالن «موج نو» را مدیریت میکند. مسعود دلخواه، قطب الدین صادقی، علی پالیزدار و مهدی علینژاد هم دیگر چهرههای تئاتری هستند که مدیریت تماشاخانههای خصوصی را به عهده دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر