jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۱۳۷۲۰۲ ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۱۵:۲۰

چهارم اردیبهشت 1319، سالروز تاسیس تولد رادیو ایران است و به همین مناسبت رادیو ایران،در چند برنامه به این اتفاق رسانه ای می پردازد.

رونمایی از آرم جدید «کافه هنر» در روز رادیو

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران، برنامه «کافه هنر» که در سالروز تاسیس رادیو پخش می شود،به این بهانه قرار است اتفاق تازه ای را رقم بزند و از آرم جدید کافه هنر ، رونمایی کند.

این ترانه با آهنگسازی اسحاق انور، صدای محسن ابراهیم و شعر یدالله گودرزی آماده شده و بر اساس ویژگیهای موسیقی ایرانی ساخته شده است.

همچنین به مناسبت این روزقرار است از کسانی یاد کند که این روزها سرشناسند و بخشی از تاریخ صدا و فرهنگ صوتی ایران هستند و شروع کار آنها از رادیو بوده است.

در چهارم اردیبهشت از «کافه هنر» قرار است ،صدای کسانی را بشنویم که برای ما خاطره ساز بوده اند
کسانی چون مهران دوستی، حمید عاملی و امین الله رشیدی که تولد ایشان در چهارم اردیبهشت درست همزمان با تولد رادیوست.

ضمن اینکه رادیو ایران در برنامه «کافه هنر» از امروز که روز تولد رادیوست تا 25 اردیبهشت درباره زبان فارسی صحبت می کند و در سال جدید با رویکردی جدید به مسائل فرهنگی نگاه خواهد کرد.

حرکت «آیین سخن» با رویکردی تازه ادامه خواهد یافت.

برنامه کافه هنر به تهیه کنندگی زهره سربازی و گویندگی شهاب شهرزاد ساعت 15:50 از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر